Hvězdy, můj osud

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sto sedmdesát dní se bezmocně vznášel v beztvaré temnotě a mrazu vesmíru. Sto sedmdesát dní bojoval o přežití. A teď je Gully Foyle, pomocný mechanik třetí třídy, u konce svých sil. A netuší, že on sám je nejcennější komoditou 25. století. Představte si společnost, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, rebel a lhář, ale přesto člověk vzbuzující sympatie, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhodnějšího člověka ve Sluneční soustavě. Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak u kritiky ve všech zemích, kde za ta dlouhá léta vyšel. A přestože se po Besterovi mnozí k tématu telepatie a teleportace vrátili, žádná z jejich postav už nedokázala čtenáře fascinovat tak jako Gully Foyle. Hvězdy, můj osud patří do zlatého fondu světové science fiction a u nás vycházejí již podruhé, tentokrát ve zcela novém překladu Milana Žáčka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92546/hvezdy-muj-osud-DzA-92546.jpg 4.298
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

The Stars My Destination, 1956

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Kniha ve Velké Británii vycházela dlouhá léta pod názvem Tiger! Tiger! podle verše z básně Wiliama Blakea, která figuruje v úvodu první části. (Metal Messiah)


Autor přiznává, že inspircí při psaní mu byl román Hrabě Monte Christo (A.Dumas), s jeho příběhem o nespravedlivě uvězněném muži, který si najde cestu na svobodu a dosáhne nesmírného bohatství, jež posléze použije k vypátrání těch, kdo za jeho utrpení nesli odpovědnost. (Metal Messiah)

Autor a jeho další knihy

Alfred Bester
americká, 1913 - 1987

Kniha Hvězdy, můj osud je v

Právě čtených2x
Přečtených123x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených9x
Knihotéce98x
Chystám se číst51x
Chci si koupit10x
dalších seznamech8x