Hvězdy, můj osud

od:


KoupitKoupit eknihu

Sto sedmdesát dní se bezmocně vznášel v beztvaré temnotě a mrazu vesmíru. Sto sedmdesát dní bojoval o přežití. A teď je Gully Foyle, pomocný mechanik třetí třídy, u konce svých sil. A netuší, že on sám je nejcennější komoditou 25. století. Představte si společnost, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, rebel a lhář, ale přesto člověk vzbuzující sympatie, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhodnějšího člověka ve Sluneční soustavě. Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak u kritiky ve všech zemích, kde za ta dlouhá léta vyšel. A přestože se po Besterovi mnozí k tématu telepatie a teleportace vrátili, žádná z jejich postav už nedokázala čtenáře fascinovat tak jako Gully Foyle. Hvězdy, můj osud patří do zlatého fondu světové science fiction a u nás vycházejí již podruhé, tentokrát ve zcela novém překladu Milana Žáčka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92546/hvezdy-muj-osud-92546.jpg 4.180
Orig. název:

The Stars My Destination (1956)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Kniha ve Velké Británii vycházela dlouhá léta pod názvem Tiger! Tiger! podle verše z básně Wiliama Blakea, která figuruje v úvodu první části. (Metal Messiah)


Autor přiznává, že inspircí při psaní mu byl román Hrabě Monte Christo (A.Dumas), s jeho příběhem o nespravedlivě uvězněném muži, který si najde cestu na svobodu a dosáhne nesmírného bohatství, jež posléze použije k vypátrání těch, kdo za jeho utrpení nesli odpovědnost. (Metal Messiah)


Autor a jeho další knihy

Alfred Bester

Alfred Bester
americká, 1913 - 1987

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených99x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených10x
v Knihotéce70x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech5x