Hrdinou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Neal Strážce Elfů, legendární lidský válečník, bojoval před půl tisíciletím po boku svého elfího přítele Aarundela proti hrůzovládě čarodějné reithreské říše za svobodu lidstva. Nealovo vítězství však započalo válku plnou vyvražďování, ve které sám draze zaplatil. Budoucnost, v niž doufal, přináší rozuzlení. Hrabě Beranger oslovil Aarundelovu vnučku, krásnou Geneveru, aby se připojila k rytířské výpravě, která má zemi přinést stabilitu. Genevera má za úkol uskutečnit nemožné, proto přichází s šíleným návrhem – vrátit mrtvému Nealovi život. Jenže co platí v legendách, nemusí vždy platit ve skutečnosti. Včerejší hrdina může sice pořád být hrdinou, ale je Neal opravdu tím hrdinou, kterého chtějí? Hrdinou je vzrušující, dobrodružná kniha plná záhad a kouzel, napsaná v té nejlepší tradici Roberta Jordana a Davida Eddingse. Pochází z pera jednoho z nejnápaditějších a nejnapínavějších nových spisovatelů hrdinské fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56991/hrdinou-56991.jpg 4.313
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Návrat
Originální název:

Once a Hero, 1994


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Kniha měla mít původně sto tisíc slov. V průběhu psaní ovšem autor zjistil, že se do takového množství nevejde a tak se dotázal své editorky, jestli to je pevná podmínka. Se smíchem ho uklidnila, ať píše klidně dál a nakonec měl celý svazek v původním jazyce zhruba sto sedmdesát tisíc slov. (pet-kyval)


Velký zájem autor vzbudil u editorky nakladatelství Bantam (Janna Silverstein), která měla zájem koupit ‘Talion: Revenant‘, ale vedení jí to tehdy neschválilo. Autor jí tedy předložil již upravený koncept ‘Hrdinou‘. Janna si vyžádala pár kapitol na upřesnění a nakonec to skončilo zakoupením práv a samotným vydáním. (pet-kyval)


Někdy na počátku devadesátých let autor vytvořil koncept a předložil ho TSR pro jejich řadu ‘Forgotten Realms‘. Byl ovšem zamítnut, a tak se autor odhodlal ho ještě předělat, přebudovat svět a přepracovat postavy, což nakonec napomohlo i jeho vydání. (pet-kyval)


Tato kniha je jednou z nejoblíbenějších českého spisovatele Martina Fajkuse. (pet-kyval)