Hraju, hraješ, hrajeme...

od:


KoupitKoupit eknihu

Beletristickou část knížky tvoří autobiografické, ale svým obsahem takřka univerzálně obecné vyprávění jednoho z řady amatérských muzikantů, který se nezdráhá nazvat se "hospodským hráčem". V tomto kaleidoskopu krátkých historek, příhod, gagů i trapasů spojených s muzikou se asi pozná každý, kdo si k této v Česku hojně provozované aktivitě někdy přičuchnul. Odborná část knihy je rozdělena na dvanáct tématických okruhů. Shrnuje zhuštěná základy hudební teorie, tvorby a názvosloví akordů, harmonie a harmonizace melodií, skladby a aranžmá. Je určena hospodským hráčům střední a vyšší úrovně; amatérským muzikantům, kteří se nebojí podložit svůj praktický hudební um přeměřenou porcí teorie. Poučení tu najdou jak řadoví hráči (kapitoly o tvorbě názvosloví akordů), tak kapelníci a aranžéřimalých amatérských hudebích skupiny (harmonie a harmonizace, sklada a aranžování). Zvídavým a technicky zdatným jsou určeny teoretičtější kapitoly a pasáže (soustavy ladění, alikvótní tóny) a hlavně poznámky pod čarou, osvětlující některé hlubší souvislosti. Přiložený sborníček nejpoužívanějších akordů v netradičním uspořádání poslouží všem kytaristům - teoretikům i praktikům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278932/hraju-hrajes-hrajeme-2pw-278932.jpg 51
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Pepa Středa
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Hraju, hraješ, hrajeme aneb Příručka pro hospodské hráče Formát a rozsah: 16x23 cm, "hlavní" kniha: 304 stran (175 stran Vyprávění a 129 stran Lekcí), vložená příloha "Praxí ověřené akordy": 24 stran Vydal: © Pepa Středa, 2015 ... www.pepastreda.cz Náklad: 1000 ks (Petra Ha)


Věnováno Víťovi, celoživotnímu kamarádu a hudebnímu parťákovi, jakož i celé své početné a skvělé velké rodině. (Petra Ha)


Štítky

autobiografické prvky příručky kytara

Autor a jeho další knihy

Pavel Benedikt

Pavel Benedikt
česká, 1950

Uživatelé mají knihu

v Přečtených1x
v Čtenářské výzvě1x