Expedice Élauné

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ambiciozní novinář Hron zmizí. Kolem jeho případu se před očima kapitána Klementa, který případ vyšetřuje, vynožují stále nové a nové podivné okolnosti a mnoho nejasných souvislostí. Teprve Hronův dopis na rozloučenou, jenž je vlastně zprávou o setkání s mimozemskou civilizací, vysvětluje důvody, proč se rozhodl opustit naši planetu. Román je napsán napínavě a zároveň v sobě nese hluboké psychologické postřehy a burcující etické poslání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59098/big_expedice-elaune-h8k-59098.JPG 3.417
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Jedná se o zavádějící fiktivní informaci ohledem tvrzení, že knížka, kterou nikdo nikdy nevydal, až v r. 1985, to jest 13 let po uvedení filmu Akce Bororo, jehož původní scénář napsala Irena Drahoňovská a Drahoslav Makovička a byl natočen v roce 1972.
Skutečnost je taková, že námět a scénář k filmu Akce Bororo je zcela původní a originální. Díky osobnímu přátelství mezi manželi Makovičkovými (Irenou a Slávkem) a Fričovými, mnohým návštěvám a dlouhým rozhovorům pak došlo k napsání unikátního scénáře k filmu. Inu, jaká ironie, je to v podstatě stylové. Něco, co není, je předlohou k něčemu úspěšnému, co je. (Auditorka)


Kniha je předlohou pro český SCI-FI film Akce Bororo - dle výše uvedeného se zřejmě jedná o nesprávnou informaci. I když jsem čerpal ze zdroje, který považuju za dost hodnověrný a sice - Adamovič – Slovník české literární fantastiky a science fiction (trevize)