E=mc2, lásko moje zajímavosti

kniha od:

E=mc2, lásko moje https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17054/bmid_e-mc-lasko-moje-17054.jpg 4.1 83

Daniel a Lauren jsou dvě jedenáctileté děti, které se do sebe o prázdninách zamilují. On velký fanoušek Roberta Redforda z pařížské periferie, ona levicově orientovaná Američanka z velmi bohaté rodiny, která nyní v Paříži žije. Oba dva mají ale jednu věc společnou- jsou hyperinteligentní. Vynikají tak značně nejen nad spolužáky a často i učiteli, ale v mnoha ohledech jsou i dál než jejich vlastní rodiče. Neustále tak narážejí na problém střetu jejich biologického a skutečného věku. Okolí je totiž vždy škatulkuje do krabice k ostatním jedenáctiletým. Lauren s Danielem se nejprve snaží podřídit jejich pravidlům, začnou spolu psát román, chodí na procházky nebo do kina. Nakonec ale zjišťují, že je jejich inteligence opravdu příliš odděluje od ostatních a rozhodnou se spolu uprchnout. Daniel získá peníze ve vědomostní soutěži, Lauren na burze a s jejich přítelem, sterým pánem jako doprovodem, se vydají do Benátek. Konečně žijí život o kterém snili. Bohužel jsou nakonec vypátraní a Lauren se musí s rodinou vrátit zpět do Ameriky. Slíbí si, že se v osmnácti opět setkají, oba ale tuší, že už to nikdy nebude jako teď.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

E = mc élevé au carré, mon amour , 1977


více info...

Zajímavosti (2)

Adaptováno jako rozhlasová četba na pokračování: https://dvojka.rozhlas.cz/patrick-cauvin-e-mc2-lasko-moje-milostny-bestseller-ctou-ondrej-brousek-a-tereza-8807818 (Teckovana)


Na námět knihy vznikl v roce 1979 film 1979 režiséra George Roye Hilla "I love you, je t'aime", u nás uváděný pod názvem Střípky lásky. (Koka)

Štítky knihy

zfilmováno francouzská literatura rozhlasové zpracování Benátky

Autorovy další knížky

Patrick Cauvin
francouzská, 1932 - 2010
1982  81%E=mc2, lásko moje
1985  67%Eldorádo
2002  63%Já tě žeru, Pythagore
2006  67%Taťka Střihoun

Kniha E=mc2, lásko moje je v

Právě čtených1x
Přečtených107x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených5x
Knihotéce51x
Chystám se číst23x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x