Vražda pro štěstí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolem vraždy redaktora pochybného literárního časopisu z první republiky rozvíjí se pestré dějové pásmo, plné překvapivých zvratů a vtipných odhalení. Mezi hrdiny najdeme nejen policejního inspektora a jeho protějšek, soukromého detektiva, ale i řadu postav a postaviček z pražského polosvěta, módních literárních kruhů i tzv. lepší společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56421/vrazda-pro-stesti-wJS-56421.jpg 4.357
Série

Doktor Pivoňka 1.

Žánr
Detektivky, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Proč byla série s dr. Pivoňkou vydávána do r. 1989 jako dílo výhradně Jana Zábrany, vysvětluje Josef Škvorecký v článku
www.listy.cz/archiv.php?cislo=063&clanek=030619

Skutečnost byla taková, že všechny tři detektivky jsou společným dílem obou autorů:

"...Osnova našich detektivek obsahovala také témata mnoha všelijakých básní. Úkol sepsat tyhle nelehké součásti detektivky v řeči vázané připadl Honzovi.
Když jsme to všechno dali dohromady, Honza obíhal redakce a vydával Vraždu pro štěstí (a později i oba následující díly - pozn. ddkk) za svůj sólový prozaický debut. Na tom jsme se dohodli. Z několika redakcí Honzu i tak s detektivkou vyhodili, a to zatím neměl žádný vroubek u moci ve státě, kromě obou zavřených rodičů. Obcházet s produktem spolupráce s velmi nedávno ideologicky zavrženým autorem závadné prvotiny by nám tehdy zavřelo dveře všech redakcí. ...." (ddkk)


Vydání do roku 1989 výhradně s uvedením autora: Jan Zábrana. (h2220)


Kniha (společně s dalšími díly - Vražda pro štěstí, Vražda se zárukou) se stala námětem k televiznímu seriálu Karla Smyczka "Případy detektivní kanceláře Ostrozrak", v hlavní roli Ondřej Vetchý jako Dr. Jaroslav Pivoňka a Barbora Srncová jako Boženka Skovajsová. (Chemiczka)