Dobrodružství ve West Poley

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V krasových jeskyních u vesnice West Poley v Sommersetském hrabství byl pramen říčky, který objevili dva chlapci. Zkusili ho zavést jiným směrem a zažili různá dobrodružství v tajemném podzemí i mezi vesničany, závislými svým majetkem na říčním toku. Napínavé vyprávění klasika anglické literatury je oživeno realistickou psychologií a s optimistickým humorem líčí chlapeckou touhu po dobrodružství, spravedlnosti a hrdinství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118769/big_dobrodruzstvi-ve-west-poley-6U9-118769.jpg 412
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Originální název:

Our exploits at West Poley, 1892


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Thomas Hardy napsal tento dětský příběh už v roce 1883. Publikován byl však poprvé v roce 1892 v dětském časopise Youth's Companion. Následně byl příběh vycházel jako seriál v časopise The Household. Přestože Hardy byl Angličan, oba časopisy byly americké. (Kozel)


Povídka byla r. 1999 adaptována jako rozhlasová hra Marie Křepelkové, http://www.rozhlas.cz/dvojka/stream/_zprava/thomas-hardy-dobrodruzstvi-ve-west-poley--1753591 (Teckovana)


Podle této knihy byl v roce 1981 natočen český film Tajemství ďáblovy kapsy v režii Petra Tučka s Rudolfem Hrušínským nejst. v hlavní roli. (Grossberg1)