Dobrodruh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Údobí mezi rokem 1900 a 1. světovou válkou bývá označováno jako La Belle Époque, „krásná doba“. Byl to čas, kdy Evropě vládla secese a bezstarostnost, zatímco z map ostatních kontinentů definitivně mizela i ta nejzatvrzeleji odolávající bílá místa… Svět se zmenšil a zpřístupnil, a ačkoli jej už zakrátko – dříve, než kdokoli tušil, a rozhodně dříve, než si většina lidí přála – měly provždy spoutat a rozdělit ploty a zátarasy z ostnatého drátu, dosud trval poslední zlatý věk dobrodruhů. Toto je vyprávění o jednom z nich. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15782/dobrodruh-15782.jpg 4.138
Série

Dobrodruh 1.

Žánr
Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Straky na vrbě
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Před lety nebylo neobvyklé přirovnávat rodící se sérii k Indianu Jonesovi. Jenže autorova inspirace pramenila úplně jinde. ,,Přímou inspirací k první povídce byl Howardův ‘Aššurbanipalův plamen‘,“ zmiňuje Medek povídku vydanou už v roce 1936, nedlouho po smrti autora veleznámé postavy Conana. (pet-kyval)


Původní nápad vznikl pouze jako jedna povídka, ke které autor později vytvořil i pokračování. Tyto dvě díla zaujaly Michaela Bronce ze ‘Strak na vrbě‘ a jednoho dne (středa) nabídl autorovi spolupráci pod podmínkou, že bude vytvořeno něco mnohem rozsáhlejšího. Autor souhlasil, ale druhý den (čtvrtek) o sobě dalo vědět i nakladatelství ‘Egon‘ se stejnou nabídkou. Bohužel, přišlo pozdě. A tak nechybělo málo a celá série mohla vycházet pod úplně jinou značkou. (pet-kyval)


V úvodní povídce hlavní hrdina obdrží dopis adresovaný 'Monsieur Franta'. Původně se jednalo pouze o autorův vtip, který v povídce vytvořila odesilatelka z ciziny v domnění, že se jedná o příjmení adresáta. Nakonec to tak autor sám ale nechal a vytvořil tak postavu celým jménem Franta Franta. (pet-kyval)

Autor a jeho další knihy

Leonard Medek
česká, 1962

všech 16 knih autora

Kniha Dobrodruh je v

Přečtených59x
Čtenářské výzvě3x
Knihotéce43x
Chystám se číst22x
Chci si koupit4x