Číňanovy trampoty v Číně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný román francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires). Kniha vypráví příběh mladého velice bohatého Číňana jménem Kin-Fo, který je velice znuděný životem. Když se dozví, že jeho významné invenstice ve Spojených státech zkrachovaly a že mu hrozí bankrot, rozhodne se spáchat sebevraždu. Odmítá se však sám zabít, protože chce zažít před smrtí alespoň jednou ve svém životě nějaké vzrušení. Uzavře proto životní pojistku na dvě stě tisíc dolarů a domluví se se svým přítelem, starým filozofem Wangem, aby jej zavraždil před vypršením pojistného období....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36037/cinanovy-trampoty-v-cine-36037.jpg 3.455
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Les Tribulations d'un Chinois en Chine, 1879

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Na konci sešitu je na pokračování román - „Eduard Štorch - Zastavený příval (List z počátku našich dějin)” - 7. část (zdenek52)


Kniha byla dvakrát poměrně úspěšně zfilmována. Poprvé roku 1931 německým režisérem Robertem Siodmakem pod názvem Der Mann, der seinen Mörder sucht v hlavní roli s Heinzem Rühmannem, podruhé roku 1965 francouzským režisérem Philippem de Brocou s názvem Les tribulations d'un Chinois en Chine (v českém názvu Muž z Honkongu) s Jeanem-Paulem Belmondem v hlavní roli. (Luccy78)


Česky román vychází též pod názvem O život. (Luccy78)


Na motivy této knihy byl natočen film s Belmondem v hlavní roli - Muž z Hongkongu. (JAnD)