Chata v Jezerní kotlině

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem. 11.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2519/chata-v-jezerni-kotline-2519.jpg 4.51188
Žánr
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Chata v Jezerní kotlině byla ale i dramatizována. Tato úprava ale není tolik známá, protože ji nevytvořil Jestřáb, ale Jaroslav Nedvěd. Nemá ani stejný název jako kniha, jmenuje se Tajemství Jezerní kotliny. Hra měla premiéru 14.2.1969 v divadle Petra Bezruče v Ostravě. (Luccy78)


Koncem roku 1969 vyšel černobílý komiks Chata v Jezerní kotlině. Autorem ilustrací je Marko Čermák. Později byl komiks vydán také barevně. (chaera)


Knihu začal Jaroslav Foglar psát na táboře v roce 1939 a již o Vánocích téhož roku byla v prodeji. (chaera)


Chata v Jezerní kotlině vyšla také v letech 1967 - 68 na pokračování. SNDK v té době vydávalo sešitovou edici KARAVANA, ve které byl v každém sešitě jeden ukončený dobrodružný román a ještě část dalšího. Chata v Jezerní kotlině tak vyšla v 8 číslech. Edice vycházela ve velkých nákladech (až 100.000 výtisků). Sešity byly sice ilustrované, ale jen ten hlavní román, ta pokračování nikoliv. (nightlybird)