Až přijde noc

od:


KoupitKoupit eknihu

Blízký příběh z dalekých končin světa i lidské duše. Působivý a skvěle odvyprávěný příběh o těch životních okamžicích, které nás změní, a o těch, které nás spasí. Po útěku z pevniny se měl jejich život obrátit k lepšímu. Ale Isle a jejímu bratrovi připadá, že vším prosakuje matčin smutek a studená, vlhká šeď hobartských kamenných ulic. Potom, jednou ráno, spatří Isla červenou loď. Ta barva jí rozzáří celý den. A když se námořník z té lodi spřátelí s její matkou, začne jim všem vyprávět své příhody – z Antarktidy, z rodného Dánska, ze života na lodi. Jako buřňáci černobílí, kteří snášejí drsné podmínky na nejchladnějším místě planety, se tahle osamělá dívenka z konce světa dozvídá, že může jet kamkoliv, být kýmkoliv. Ale stejně tak poznává, že stejně snadno to všechno může ztratit. Dvě dlouhá léta převrátí Isle život naruby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332170/az-prijde-noc-IBJ-332170.jpg 417
Orig. název:

When the Night Comes (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Několik částí románu už předtím vyšlo jako krátké povídky v jiných publikacích. Povídka s názvem "Žádný člověk není ostrov" se objevila v Griffith Review - vyd. 34. "Přes Bassův průliv" vyšla v Griffith Review - vyd. 39. "Libanon" se objevil v Island č. 133 (2013) a v Best Austalian Stories 2013. (Čtec)


Autorka kvůli práci na knize Až přijde noc strávila přes 6 týdnů na polární lodi, která zásobuje posádku australských výzkumníků na Antarktidě. Sama následně na antarktické základně strávila 10 dnů. (Jakub91)