Absolone, Absolone!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Faulknerův vrcholný román popisující drama jižanského rodu Sutpenů, jehož zakladatel, bílý nuzák Thomas, se vyšvihne mezi bělošskou aristokracii bohatých plantážníků, ale zavržením syna-míšence vyvolá řadu tragických událostí, pod jejichž tíhou hyne celý rod. Příběh je vyprávěn několika vypravěči, z nichž každý zná jen část pravdy a vnáší do děje svůj osobitý pohled, odehrává se v několika rovinách, v přítomném i minulém čase a rozvíjí se v složitý, hrůzný, ale i reálný obraz života na americkém Jihu v časovém rozpětí téměř sta let, kdy děsivé drama otrokářské minulosti znovu a znovu nahlodává přítomnost. Pro snazší orientaci v spletitosti postav a děje připojil autor chronologii událostí a genealogii. Přebal a vazbu navrhl Václav Sivko s použitím fotografie J. V. Kolka. Graficky upravil Jan Wild....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23116/big_absolone-absolone-4wT-23116.jpeg 4.346
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Absalom, Absalom!, 1936


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Původní anglická verze románu obsahuje daleko více jednoznačných biblických odkazů než český překlad. Vysvětlením je, že překlad byl pořízen začátkem padesátých let v silně ideologickém sekulárním Československu. (m4xp4yn3)


Podľa Guinessovej knihy rekordov 1983 je "Najdlhšia veta v literatúre" veta z Absolone, Absolone! obsahujúca 1288 slov. (tikalok)