1Q84: Kniha 1 a 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co kdyby jednoho dne kdosi kdesi přehodil imaginární výhybku, a svět, jak ho znáte, jednou provždy skončil? A co kdyby si toho navíc nikdo kolem vás nevšiml? Aomame a Tengo jsou zvláštní postavy. Ona je geniální fyzioterapeutka, která rozumí lidskému tělu jako málokdo. Jen svých znalostí občas využije k tomu, aby odeslala na jiný svět muže, na které je běžná spravedlnost krátká. On je vynikající matematik se spisovatelským talentem, který se jednoho dne propůjčí ke zdánlivě nedůležitému literárnímu podvodu. Ti dva se neviděli dobrých dvacet let, v hloubi duše ale nepřestávají myslet jeden na druhého. Oni sami se vlastně nezměnili. Jenže svět kolem nich začal být od jistého okamžiku jiný a podivný. A oni by v něm teď měli najít jeden druhého… Ve svém nejnovějším románu se Murakami pokusil propojit své dosavadní tvůrčí postupy a zkušenosti do rozsáhlého celku, ve kterém nechává zaznít mnoha protichůdným hlasům, aby se znovu a nově zamyslel nad svými oblíbenými tématy. Název 1Q84 odkazuje na jiné slavné dílo, a sice román 1984 George Orwella. V japonštině má totiž Q stejnou výslovnost jako devítka, takže se z tohoto hlediska jedná zároveň i o jakousi slovní hříčku. Má naznačovat nepatrnou, ale přesto velmi podstatnou změnu, jež má obrovské následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137474/1q84-kniha-1-a-2-V0i-137474.jpg 4.41039
Série

1Q84 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

1Q84, 2009

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

V knize je kromě Janáčka a Československa zmíněn i Řehoř Samsa z Kavkovy Proměny. (meluzena)


Knihu napsal autor podle povídky: "Za krásného dubnového rána potkat 100% ideální dívku", která měla pouze 4 stránky. (Emilie1906)


Kniha 1Q84 vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2011 v kategorii Best Fiction (4107 hlasů). (LibraryGirl)


Název románu 1Q84 je hříčkou na japonskou výslovnost, neboť písmeno Q a číslice 9 se vyslovují stejně. Rok 1984 pak odkazuje na slavné stejnojmenné dílo George Orwella. (paulhunter)


Poté, co Murakami napsal úvodní část a vymyslel název románu, strávil psaním 1Q84 celkem čtyři roky. (paulhunter)


Hned na počátku románu je zmíněno Československo v souvislosti se skladbou Sinfonietta Leoše Janáčka, která hraje v taxi z rádia. (paulhunter)