Aletka

Profil

Poslat zprávu

(žena) · Jihomoravský kraj · statistiky

Aktivní:17. května v 11:46·poprvé 10.11.2016
Body:37
Palce: 11 za komentáře ·37 ostatním
Hodnocení v bazaru: 1/0
Knihovny:Knihovna Jiřího Mahena (Brno)

Kdo jsem

“It just shows,” he says, “you can’t ban books unless you’re willing to burn them and you can’t burn them all unless you’re willing to burn the writers and the readers too.”
Art Spiegelman (https://www.theguardian.com/books/2022/mar/22/its-a-culture-war-thats-totally-out-of-control-the-authors-whose-books-are-being-banned-in-us-schools)

Čtyřiasedmdesátiletý Art Spiegelman v deníku The Guardian řekl: "Ukazuje to, že knihy nemůžete zakazovat, pokud nejste ochotni je spálit, jenže ani spálit je nemůžete, pokud nejste ochotni spálit i spisovatele a čtenáře.

Moje nejoblíbenější kniha je Saturnin. Co víc k tomu říct? Pak následují další, Pán Prstenů; Ronja, dcera loupežníka a tak.
V dětství bych mohla být kluk, přelouskala jsem všechny dobrodružné romány, co mi přišly pod ruku; May, Verne, Foglar, Štorch...
Dodnes nechápu dívčí romány. Zhltla jsem historické romány od Loukotkové a pak jsem natrefila na jeden její dívčí román. Jakože cože? Rozhodně nic pro mě.
Teď čtu hodně naučné knihy, historické romány a pojednání a občas nějakou fantasy či detektivku. Nikdy dopředu nevím, co se mi bude líbit a co ne.