Jaroslav Irovský – autorské čtení

události

Termín:19. března v 17:00, Olomouc
Místo:Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 659/2
Info:Jaroslav Irovský bude číst se svého románového debutu "...s duší beadníka" (2018), který je vyvrcholením dekadentní prozaické "Sráčské trilogie". První sbírka seznamující čtenáře s hlavním hrdinou – sráčem a jeho problémy vyšla v roce 2013 pod názvem "Příběhy sráče", na tu navázal o rok později knihou "O(byčejný) ŽIVOT", čítající dvaadvacet povídek a dvě básně.

Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Městská knihovna v Praze jej dokonce zařadila mezi devět nejpozoruhodnějších autorů současné české literární scény. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory. Irovského dekadentní povídky psané bez cenzury obsahují na jedné straně velkou porci syrovosti, undergroundové upřímnosti a lehké kontroverze, na straně druhé nechybí autorův nezaměnitelný smysl pro humor, ironie až sarkasmus a všudypřítomná nadsázka.

Profil autora a přehled jeho knih můžete najít na
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jaroslav-irovsky-48503

Na akci budou k prodeji autorova díla, která nejsou dostupná v běžné distribuční síti.
https://www.facebook.com/pg/Jaroslav.Irovsky.spisovatel/shop/?rt=19

Recenzi na román "...s duší beadníka" nalezte také v prvním letošním čísle našeho Kulturního revue Olomouckého kraje (KROK).

V rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů.

Zpět na přehled událostí