Zůstaň se mnou

recenze

Zůstaň se mnou (2014) / rachel4439
Zůstaň se mnou

Od této knihy jsem měla obrovská očekávání, vzhledem k tomu, jak moc se o ní mluví, všichni ji chválí a všichni u ní brečí. A bohužel, jak to tak bývá, když je očekávání příliš velké, přichází povětšinou zklamání. A tak je tomu i se mnou a touto knihou.

Neříkám, že byla špatná, to vůbec ne, ale byla obyčejná, žádný očekávaný zázrak nepřišel. Viděla jsem i film a musím říct, že tohle je snad první počin, kdy hodnotím zpracování pro plátna kin lépe než čtenou formu. I když nevím, předlohou jim byl tento příběh, možná v něm viděli víc, než já, možná je chyba ve mě. Každopádně slzy se u mě nekonaly, ani zdaleka.

Příběh mě zaujal. Obrovský zvrat hned z kraje knihy byl dobrý úvod do děje. Většinu knihy prožíváme v retrospekci a to, že víme, jak vše dopadne, určitě hraje na atmosféru a na city. Myslím si však, že na to, jaký potenciál toto vyprávění mělo, na mě atmosféra nezapůsobila tak, jak mohla.

Odehraje se několik moc pěkných rozhovorů, často poučných a k zamyšlení. Jako už několikrát zde ale budu přičítat vinu svému věku, kdy tyto knížky a problémy mám už za sebou. Rozhodně bych tedy doporučila dílo pro teen věk, vím, že několik knižních přátel, jejichž názoru si cením, tuto knihu opěvují kudy chodí.

Nesmím zapomenout pochválit obálku, je povedená. Toto je filmová verze, první vydání vyšlo pod Ikarem a jmenovalo se Jestli zůstanu, což mi, po pravdě, přijde lepší název než tento, dává větší smysl. Každopádně přebal je povedenější tady. A další, co nesmím zapomenout, je láska k hudbě, která nás potká na každé druhé stránce. Díky této knize jsem se rozhodla, že se naučím na něco hrát, tak uvidíme.

Šárka5875
Šárka5875
05.11.2014

Moc se mi tato recenze líbí, protože mi mluví z duše. I přestože už dávno nejsem ve věku protagonistů knihy-filmu, knihu jsem četla a film jsme shlédly s dcerou. Kniha mě nudila, neoslovila, i když téma bylo zajímavé, nevtáhla mě. S filmem jsem byla spokojená, dokonce jsem si i pobrečela. Takže souhlas s recezentkou, tentokrát film lepší než kniha.