Změna, přátelství, předstírání, láska.

recenze

Umění předstírat (2015) 4 z 5 / klarinka9974
Umění předstírat

Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek – ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ – a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc – v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným

Miluji knihy od nakladatelství CooBoo a proto jsem po této knize sáhla. Ne jenže má CooBoo knihy které se čtou sami, ale jsou i zajímavé a lákavé.
Umění předstírat je spíše pro studentky střední školy, i přesto že vím, že to není tak dávno co jsem na střední školu chodila a četla jsem spousty takových zamilovaných knih pro "puberťáky", dnes už mi to přijde spíše, jako něco co mě nenadchne. Příběhy jsou občas stejné, opakují se a hned na začátku je jasné jak to dopadne.
Začala jsem spíše číst knihy o starších ženách, jako píše autorka JoJo Moyes, nebo Liane Moriarty, nepohrdnu ani scifi-fantasy příběhem ale vím, že k těmto příběhům se už dlouho nevrátím.

Kniha se dobrá, čte se sama, změna Aly je překvapivá a i přesto že chce něco co si myslí, že nikdy mít nebude, vše se v dobré obrátí a šťastný konec je na dohled. Kniha by mě oslovila více kdybych byla o 6 let mladší, myslím si že bych z ní byla nadšená a všem bych ji doporučila, dnes je tomu ale jinak. Doporučuji knihu těm, co stále milují tyto žánry knih, kde se vyskytuje střední škola, starosti které mají jen středoškoláci, změny kvůli tomu že chceme zaujmout a hlavně láska která nikdy nekončí.

Myslím si že to není špatná kniha, ale chybí mi to napětí a to že nevím jak kniha dopadne.

Rozhodně se nenechte odradit touto recenzí, každý má přece jenom jiný věk a jiný názor, proto je lepší si ten názor udělat sám a knihu si přečíst. Navíc kdo je zapojený do výzvy 2016, může si určitě odškrtnou, po přečtení, knihu o přátelství.

Co mě opravdu nadchlo a zaujalo a co jsem Aly od začátku záviděla je to, že Aly má úžasné kamarádky, které stály pokaždé na její straně, podporovaly ji a tolik jí pomáhaly, takových kamarádek je opravdu málo. A Brandon? Taky milí, příjemný, hezký a zábavný kluk. Takového kamaráda si každý z nás může už jenom představovat.

Abych to shrnula, kniha se čte sama, je o lásce a přátelství, jestli jste na střední, knihu si zamilujete a jestli ne, knihu si přečtěte už jen pro odreagování a změnění žánru. Je to takové oddechové čtení. Knize jsem dala 4 hvězdičky, protože se snadno čte, má krásnou obálku, která vás láká k přečtení a celkově, je to CooBoo.

A jestli že Vás kniha zaujala, můžu doporučit:Mé sladké šestnácté století a další díly k tomu, protože i to Vás určitě bude bavit.