Zklamání

recenze

Mluvit o ex… není dobré pro sex (2018) / Maru.Maruska
Zklamání
Ti, kteří mě znají, moc dobře vědí, že na romány příliš nejsem. Když už po nějakém sáhnu, tak po takovém, který je historicky zaměřen. Tentokrát jsem však udělala výjimku a nechala se zlákat kamarádkou na knihu od Aleny Jakoubkové. Prý je to skvělá spisovatelka a její romány jsou přímo stvořené k příjemnému odpočinku. A protože zrovna vyšla její novinka Mluvit o ex... není dobré pro sex a já jsem si opravdu potřebovala pořádně odpočinout, vrhla jsem se na ni. A jak se mi líbila?

Bez okolků napíši, že jsem s příběhem byla spokojená. Trochu jsem se bála, aby to nebylo čtení pro puberťačky se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, ale to jsem byla úplně vedle. Naštěstí. Tyhle obavy byly naprosto zbytečné. Bylo moc fajn, že hlavní hrdinkou je zralá žena Ella s dospívající dcerkou Lili. Vše, co se okolo ní dělo, mi tak bylo mnohem bližší. Dokázala jsem se do situací docela dobře vcítit. Sice to byl přesně ten typ dívky, která prostě nemá a nikdy neměla jednoduchý život (což je trochu klišé právě románů pro ženy), ale i tak mě čtení bavilo. Naštěstí je autorka rozumná a vylíčila strasti jejího života způsobem, který mě dokázal zaujmout. Styl psaní je samozřejmě jednoduchý, dějová linka je zde jenom jedna, nenajdete zde žádné zbytečné komplikace, ale díky tomu všemu příběh příjemně plyne.

Hlavní pointou této knihy je zklamání v lásce. Nejde však o ledajaké zklamání. Ella se kvůli jedinému muži, do kterého se jako puberťačka zamilovala a který střídal mladé dívky doslova jako ponožky, a kvůli jednomu jedinému nešťastnému rozhodnutí v podstatě vzdala veškerých nároků na lásku a šťastný život. Jenže! Člověk míní a osud mění...

Nevěřila bych, že to někdy takto veřejně přiznám, ale já jsem se těšila na to, jak se vše vyvine a jak to celé dopadne. Pokud jsou takhle dobré i další knihy od této autorky, rozhodně se do nich pustím. Děkuji své kamarádce za velmi dobrý tip na čtení. A děkuji nakladatelství MOBA za to, že díla Aleny Jakoubkové vydává.

Mluvit o ex... není dobré pro sex s radostí doporučuji všem ženám, které si rády přečtou vyprávění o dívce, které osud postavil do cesty několik velkých překážek.

Komentáře (0)

kniha Mluvit o ex… není dobré pro sex recenze