Životní láska a její překážky.

recenze

S láskou Rosie (2014) 5 z 5 / klarinka9974
S láskou Rosie

Někdy trvá věky než najdete toho pravého.
„V životě je jen málo věcí jistých, ale jedna podle mě rozhodně- ať uděláš cokoliv, následky si neseš celý život“.

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno? Dostane jejich láska druhou šanci?

Kniha začíná dopisováním mezi Alexem a Rosie, kdy jsou ještě malý, zvou se na narozeninové oslavy a píšou si psaníčka v hodinách. Postupně ale rostou, jsou starší, prožívají své životy ale každý sám, Rosie je smutná že Alex si našel přítelkyni kterou ona nemá ráda a vyměnil ji za ni. Už spolu netráví tolik času a celou věčnost se neviděli. Postupně jsou čím dál starší, procházejí těžkým ale i hezkým obdobím, každý bude mít svého partnera, ale oba dva o něho taky přijdou a ne svojí vinou. Rosie i Alex mají každý dítě, vychovávají je s láskou a péčí. Alex postupuje v kariéře nahoru, za to Rosie se vzdá svého životního snu jen aby potěšila svojí rodinu a zůstane tam kde je. Nakonec ale práci opustí a bude chtít jet za Alexem, ale v tu dobu kdy se jí hroutí svět, má chuť přestěhovat se se svoji 13letou dceru a odjet s ní za Alexem, ozývá se její dcery biologický táta. Rosie nesouhlasí s jejich seznámení ale nakonec to dovolí, Katie vídá svého tátu a začne si s ním rozumět a Rosie hledá dále svůj vysněný sen. Nakonec bere kde jakou práci. Oba dva s Alexem se vzájemně milují, ale nejsou schopni si to říct. Když se o to Alex pokusil dopisem, jeho dopis našel někdo kdo zrovna neměl a k Rosie se to ani nedostalo. A tak dále žijí jako přátelé přes moře co jako malý spolu měly sny ale dnes je všechno jinak.
Rosie prožívá ztrátu blízké osoby. Ale i v tom smutném období dostuduje školu a jde si za svým snem. Dostává nové nabídky. Dcera ji opouští a jede studovat. Nakonec ta pravá láska přijde, protože, dva co se mají rádi, mají být spolu a rozumí si, si k sobě vždycky cestu najdou, i když je sebevíc trnitá.
Když jsem si přečetla tuhle knihu, uvědomila jsem si jak ten čas letí, nepřišlo mi to tak, protože jsem ještě stále v tom mladém věku ale když se podívám okolo sebe, lidi co jim bylo jednou 20 jsou dnes o dalších 20 let starší. Přicházím na věci že by jsme si měly život užívat na plno, ne se do všeho vrhat po hlavě, ale prostě nelitovat ničeho, mít rád sám sebe a dávat lásku lidem kteří ti ji vracejí.

Ani jsme si neuvědomila kolik myšlenek na čas, mi uskuteční kniha o lásce, smutku, přátelství, rodině, výchově dítěte, ale i o smrti a o tom že ten život není jenom procházka růžovou zahradou. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Kniha je super, na začátku se mi nezamlouvalo jak je to psané v emailech, taky dopisy, že se tam vlastně nic neodehrává ted ale vzpomínáme.

Pak jsme si zvykla, do knihy jsem se začetla a myslím si že kniha je lepší než film. Kniha vám usnadní si představovat, mít fantazii, film vás postaví k věci. Hezká oddechová kniha, doporučuji. Kouzelný konec, který nikdo neočekává.
Sympatičtí hrdinové, není to klasická přeslazená kniha, je to o tom jaký ten život doopravdy je, a že je občas krutý.