Zapomeňte na GAME!!Přichází MEMORANDOM a s ním přímo výplach mozku!

recenze

MemoRandom (2015) 5 z 5 / vorenus
MemoRandom

Auto řítící se zběsilou rychlostí tunelem a v něm David Sarac. Kolem něj blikající světla policejního majáčku a v autě Davidova neschopnost strhnout auto mimo betonovou zábranu a pak už jen děsivá autonehoda, kterou David se štěstím přežije. Ovšem, až se probere z bezvědomí zjišťuje, že si za posledních pár let nepamatuje vůbec nic. Na tom by nebylo nic divného, ale to by ovšem David nesměl být policista a toho času ve vedení obrovské sítě informátorů v čele s klíčovým člověkem, který má krycí jméno Janus a jediný, kdo ho může identifikovat je David, ale to jde dost těžko, když trpí ztrátou paměti.

Tohle je opravdu jen náznak děje z nové knihy MemoRandom. Pokud jste milovali Game nebo i celou předchozí sérii, tak MemoRandom je další logická a skvělá volba.

Já osobně mám Game za velkou pecku, a když s ní autor přišel, tak to bylo jako závan čerstvého vzduchu a úžasné originality na knižním trhu a ani dvojkou jsem nebyl zklamán. Ovšem u třetího dílu a dle mého názoru se asi jednalo o nejslabší díl série, jako by autorovi pomalu docházel dech. Ale to jsem nemohl tušit, že má v plánu rozjet velice důstojného nástupce v podobě nové série.

I tentokrát to bude skvělá jízda. Opravdu se těšte! Kdo by neměl rád pohled do posvětí a nebo na opačnou stranu barikády? Každý si určitě přijde na své a to je teprve začátek. Kniha má několik dějových linek a vždy, když nabývá napětí vrcholu, tak nás autor posune do jiné části příběhu. Kolikrát jsem ho za to měl chuť zabít a nebo možná zbožňovat. To, ať už si každý přebere sám. I když frekvence otáčení stránek se s každou takovou autorovou rošťárnou hodně stupňovala.

Závěrem prostě všem, co milují tento druh knih, tak mohu jen a jen doporučit.

Celkové hodnocení 100%