Zamilujete si pohádkové příběhy.

recenze

Láska mezi písmenky (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Láska mezi písmenky

Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Ale jak se přizpůsobí princ Oliver běžnému, modernímu životu, když vše co si přál hned dostal, nikdy neonemocněl a smrt? O té se v jeho příběhu jenom povídalo.

Já jsem se na Lásku mezi písmenky těšila. Od knížek moc neočekávám a proto potom nejsem zklamaná ale mile překvapená. Obálka mě zaujala hned, jak jsem uviděla knihu dostupnou v knihovně. Já totiž soudím knihu podle obalu, i když se to nedělá...

Pohádky miluji! Animované, kreslené ale i knižní a proto jsem se s chutí začetla do tohoto příběhu.
Hned jak sem knihu začala číst, byla jsem trošku zmatená. Najednou se z ničeho nic objevil ve světě Delilah princ, kterého nějakým zázrakem dostala ven z knížky. O tom jak se to stalo a proč, zde nebyla ani zmínka.
A tak jsem včera brouzdala jen tak z ničeho nic po internetu a na facebooku stánky cooboo, jsem přišla na to, že první díl ještě ani není přeložený do češtiny a vydaný. Tak to mě celkem zklamalo. První díl si už ale nepřečtu.

A tak jsem si přečetla tedy druhý díl, který všichni považují za první. Nejspíš o nic nepřijdeme, protože i ten druhý díl, o kterém teď píšu je skvělý!

Kniha se čte sama a i když to ze začátku trochu trvá než se člověk začte, dopadne to tak, že se ke konci nedokážete odtrhnout od knihy a čtete a čtete.

Líbilo se mi jak se v knize střídali postavy. Aspoň jsem poznala pocity každého a celkově jsem pochopila jejich chování. Všichni jsou opravdu sympatický. Delilah je tak trošku žárlivka ale její princ, je prostě princ k sežrání, kterého si přeje každá holka.

Postavy se do knížky v knížce, měnili za postavy, což bylo skvělé. Představit si jak princ poprvé pere prádlo a dává pohárek aviváže do pračky a všude létají bublinky, je celkem vtipné.

Měnili se zde i psi. Dokonce jsem si představila Humpryho, jako by ho mluvil Pavel Liška. Byl prostě k sežrání!

Doplněné stránky jsou obrázky. A také zde najdete kurzívou psané nejspíš pocity spisovatelek na dané téma kapitoly. Ale rozhodně ty pocity a myšlenky mají něco do sebe a něco, v čem se najdeme všichni!

Čtenáři, věříš v Osud?
Věříš, že pro každého z nás je někde připravený nějaký velkolepý plán? Že naše životy jsou vepsané ve hvězdách? Že naše životy mají předem napsaný scénář?
Pokud ano, pak se všichni můžeme považovat za herce... a naše životy za příběhy. Nebo možná věříš v to, že o své budoucnosti nemáme nejmenší tušení. Proplouváme životem od jednoho dobrodružství k druhému. Naše kroky neřídí žádný plán, ale jen pouhá náhoda.
Naše životy sice možná působí náhodně a chaoticky - ale třeba to autor našeho příběhu zamýšlel.

Ponořte se do tohoto příběhu a stanete se jeho součástí. Budete milovat prostředí pohádky, kde je všechno dokonalé a kde jsou všichni šťastný. Kde i ta nejhorší nemoc se změní v prach a zmizí. Také budete prožívat lásku o kterou se lidé strachují a přátelství věrné na život a na smrt.

Mě se příběh moc líbil. Kniha byla sladká ale i slaná. Zábavná ale i smutná a krátká ale chvílemi i dlouhá. Jestli že milujete pohádky, tak si v této knize najdete svoje oblíbené místo. A až dočtete budete chtít být bezstarostný!

Třeba někdo čte váš příběh právě teď - představuje si, jak očima hltáte tuhle stránku, napjatě svíráte knížku v očekávání, jak všechno dopadne.
Měli byste jít. Váš čtenář napjatě očekává další kapitolu.

Na konci knihy jsou obrázky, kterými si můžete skvěle doplnit svoji představivost a fantazii.

Přečtěte si a sami si udělejte názor a rozhodně si u této knihy odpočněte.