Zakázané ovoce chutná nejvíc

recenze

Víš, že tě potřebuju? (2018) / ciniminisek
Zakázané ovoce chutná nejvíc
V prvotním ději se čtenář mohl dozvědět, jak lehkomyslné může být, myslet si, že láska se dá oklamat a zvlášť ta zakázaná...Eden se seznámila s nově nabitou rodinou a hlavně chlapcem, který ji učaroval svou krásou, pýchou a neohrožeností. V pořadí již druhém díle se čtenář dozví, že odejít od Taylora, nevlastního bratra je sice správné, ale nemožné. Ani dlouhé počty dní nezabrání srdci a myšlenkám milovat tak moc, že ztráta dosavadního života pro jednoho člověka je malicherná záležitost, ovšem jen do doby, než se to opravdu stane. Série pro mládež Dimily opět otevírá těžkosti dospívání mladé Eden a jejích lásek.


Čtenář se pomalým tempem dozvídá, že Taylor odjel do New Yorku a Eden po dlouhých měsících ho opět spatří. Přijme nabídku strávit šest týdnů v nikdy nespícím městě a co víc, po boku chlapce, kterého z Edeniny hlavy nedostal ani Deane - muž, který se nyní pyšní titulem Edenin partner. Po dlouhých slibech matce, že vážně bude ve velkoměstě opatrná a ustavičném ujišťování Deana, že vzdálenost je nedokáže rozdělit nakonec Eden odlétá.


Jak čtenář může sám odhadnout, příběh začne nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy hlavní hrdinka vystoupí z letadla a vyhlíží Taylora, jenž několik měsíců neviděla. Z počátku se zdá shledání rozpačité, ale přeci jen šťastné. Šest týdnů zábavy a poznání může začít, ovšem v pozadí se stále drží láska, která chce vyjít na povrch. Zda konečně mladý pár přizná sobě i světu, že to není ta sourozenecká, se dozvíte v titulu Víš, že tě potřebuju?

Jak to již bývá zvykem, young adult knihy bývají psány lehkým, až primitivním stylem. Čtenář by v tom neměl hledat nic špatného, naopak, vzdušný text bez zbytečných těžkostí napomáhá k tomu, aby se knižní divák mohl více soustředit na samotný příběh a plnohodnotně do něj vcítit.

Mladá autorka Estelle Maskame zajisté ví, o čem píše, jelikož nemá k věku hlavních protagonistů daleko. Příběh zasazen do New Yorku - amerického města, které chce navštívit nejeden z nás, velmi chválím, nejen za podrobné vylíčení nejen známých kulturních památek, ale také všech možných zákoutí. Možná zpočátku je příběh podrobným popisování až moc natažený, kdy, ale přirozeně ze zajímavých popisků přechází v samotný hlavní děj.

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří.

Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.

Komentáře (0)

kniha Víš, že tě potřebuju? recenze