Zakázaná přitažlivost

recenze

Zakázaná přitažlivost (2014) / evasamankova
Zakázaná přitažlivost
Ona - malá drobná třidvacetiletá blondýnka, dcera senátora. On - zhruba pětatřicetiletý dvoumetrový robustní bodyguard. Ona chce zkusit žít sama daleko od rodiny, on ji má při tom hlídat. Nic ale není tak jednoduché a do zakázky vstoupí přitažlivost a láska.

Kniha Zakázaná přitažlivost je čtvrtou knihou české spisovatelky Kateřiny Petrusové a zároveň třetím dílem ze série Bavettovi. Úvodní díl Nebezpečná láska vyprávěl příběh Michaela a Paige, v díle druhém Nepřítel mého nepřítele dostali prostor Robert a Joan. Ve třetí části přichází autorka s příběhem hrdiny, který nenese přímo příjmení Bavetta, ale do rodiny jako by patřil. Řeč je o jejich letitém zaměstnanci, bodyguardovi Henrym.

Robert Bavetta v předchozím díle ukončil styky se svou mafiánskou rodinou a spolu s partnerkou Joan Westovou založil bezpečnostní agenturu. A právě její služby se rozhodl využít senátor Evans z Denveru pro svou dceru Emily, která utekla z domu a vydala se hledat vlastní štěstí do New Yorku.

To ji ale vydrželo pouhé tři dny, než ji otec zase našel. Nyní od něj Emily dostává na výběr ze dvou možností. Buď se s ním vrátí zpět domů do Denveru, nebo zůstane v New Yorku, ale bude ji nepřetržitě hlídat bodyguard. Emily si vybírá druhou variantu. Vybraným tělesným strážcem není nikdo jiný než obrovitý a hrůzu nahánějící bručoun Henry. Je to samozřejmě záměr, protože otec doufá, že právě Henryho vizáž dceru vyděsí a ona tak svůj rozmar co nejdříve ukončí.

Emily má ale vlastní plány. Nejen že se Henryho nebojí, naopak se ho rozhodne svým chováním zcela unudit, a tak i co nejrychleji zbavit. Ostatně Henry je na tom podobně, blonďaté slečinky má plné zuby, a tak se mračí a bručí, jak nejvíc dovede. Doufá, že jeho zakázka nebude trvat déle než pár hodin.

Počáteční plány ale rychle berou za své. Humorné epizody ve vzájemném ztrpčování si života se tak postupem stránek posouvají zcela jiným směrem. Oba hrdinové k sobě začínají pociťovat sympatie a, jak název knihy praví, i zakázanou přitažlivost. Emily s velkou dávkou vynalézavosti zamračeného strážce svádí a ten se, kvůli zachování ostražitosti při plnění úkolu, snaží odolávat jak jen může.

Obě postavy jsou i tentokrát velice sympatické a ve vyprávění se pravidelně střídají. Vášnivá knihomolka Emily je milá, laskavá a hodně tvrdohlavá dívka. Henry se postupně ukazuje za maskou zamračené gorily jako dobrosrdečný a starostlivý stydlín. Rozhodně se spolu ani na chvilku nenudí a jazyky mají neustále nachystané k průpovídkám, které vás zaručeně pobaví. Příjemným a nenuceným humorem je ostatně protkán celý příběh.

Vzhledem k tomu, že Henry nevydrží odolávat Emily věčně, příběh rychle nabývá na romantice. Zároveň z toho vyvstává i mnoho otázek. Jak se Emily vyrovná s Henryho temnou minulostí mafiána a jak na to zareaguje její rodina?

Kateřina Petrusová i tentokrát do své knihy zakomponovala také detektivní linku příběhu. Ta se týká Emily, která začne dostávat děsivé balíčky od neznámého \"ctitele\". Kdo oním tajemným cvokem je a proč to dělá? Stejně tak v knize najdete i pár nových informací o Robertovi, Michaelovi a jejich rodinách. Ale skutečně jde jen o několik zmínek.

Příběh lolitky a plyšáka (jak se v myšlenkách občas oba hrdinové vzájemně nazývají)
je nový a svěží, plný humoru i romantiky. Moc se mi líbil. Vřele doporučuji.

Komentáře (0)

kniha Zakázaná přitažlivost recenze