Za co vděčím špagetám

recenze

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku (2018) / HelenaHH
Za co vděčím špagetám
Příběh o cestě. O cestě za klidnějším, jednodušším a příjemnějším životem. Příběh o roce života ve Florencii, a především o hledání bella figura.

Kamin bylo třicet, měla práci v prestižním časopise, skoro žádný volný čas a kočku. Mnohaleté zírání do monitoru a telefonu jí zkazilo oči, zkřivilo bradu a připravilo o jakýkoliv elán do života. Pak náhle přišla o práci, vyhodili ji z bytu a kočka utekla neznámo kam. Kamin se chystala definitivně zhroutit, ale ozvala se jí známá Christobel, aby žila rok ve Florencii v jejím bytě a konečně napsala knihu, jak původně toužila. A tak se Kamin vydala na svou velkou cestu.

Kamin Mohammadi, narozená v Iránu a žijící ve Velké Británii, se ve třiceti rozhodla kompletně přetočit svůj život. Skutečně přijala nabídku své přítelkyně a odjela psát knihu do Firenze, tedy Florencie. Důkazem, že ona cesta se jí vyplatila, je právě vycházející novinka, autobiografický román Bella figura. Co autorce/hlavní hrdince dal a vzal život mezi sličnými Italkami? Co všechno ochutnala a zakusila? A hlavně, v čem se skrývá ono kouzlo spokojeného života, skrytého jako pod zaklínadlem v označení bella figura? Vše a mnohem více vám prozradí svižný a čtivý příběh.

Vydejte se na stránkách knihy, vydané nakladatelstvím Metafora, na dovolenou, jakou jste ještě nezažili. Autorka vás donutí vážně se zamyslet nad kvalitou a rychlostí vlastního života. Zamilujete si Florencii, italskou bezprostřednost a přidrzlost. Poznáte, že upřímně se usmát nemusí být trest a dobré jídlo je nejlepší s přáteli. Autorka nešetří ani popisy architektury a genia loci sličného města, doslova budete mít pocit, že jste na Ponte alle Grazie i jinde s ní.

Milovníci dobrého italského jídla si také přijdou na své, protože Mohammadi proložila své vyprávění také recepty na lahodné pokrmy. Knihu Bella figura: Jíst, milovat a žít po italsku ocení ti, kterým se líbilo Jíst, meditovat, milovat, ale i těm, jimž učaroval Rok v Provenci. Stejně jako Peter Mayle vtipně a s nadhledem objevoval slunnou Provence, uhrane vám příběh zprvu plaché a neprůbojné Kamin, která se dokázala během roku stát pravou Florenťankou a najít to svoje pravé štěstí.

Komentáře (0)

kniha Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku recenze