Vzpomeň si.Přežij.Uteč

recenze

Labyrint: Útěk (2014) 5 z 5 / terka98
Labyrint: Útěk

V dnešní době jedna z mála knížek,kterou mohou číst jak kluci tak holky.Děj se netočí okolo milostného trojúhelníku,není zde žádný pan Dokonalý nebo tajemný,pro vás velmi nebezpečný fešák o kterém nevíte vůbec nic a přitom ho bezhlavě milujete.Tím nechci říct,že tyto typy knih nemám ráda a nečtu je,ale někdy je dobré přečíst si něco trochu jiného kde nechcete hlavní hrdince omlátit židli o hlavu za to,jak blbě se chová.

Hlavní postavou je dospívající Thomas,který se probudí v temném výtahu.Okolo sebe vidí akorát bedny zásob s nápisem ZLOSIN. Thomas netuší kdo ho sem dal,co se děje ,ani proč.Po otevření výtahu se ocitá ve společnosti asi padesáti dospívajících chlapců,kteří jsou na tom stejně.Nikdo netuší co se děje a proč jsou tady.Thomas se ocitá na místě zvané Plac,kde kluci(Placeři) společně žijí.Plac obkličuje obrovský,zarostlý labyrint z kterého musejí najít cestu ven.Den po Thomasově příjezdu se stane něco neobvyklého,výtah nahoru vyveze dalšího Placera,jenže tentokrát je to dívka v bezvědomí se vzkazem: "Ona je poslední."Jediné co si Placeři pamatují jsou jejich jména,to jediné jim zůstalo.A souboj o přežití může začít.

Původně jsem měla v plánu si přečíst knížku před filmem,samozřejmě mi to nevyšlo,takže jsem viděla nejprve film,který jsem si zamilovala a na knížku se těšila o to víc.

Líbí se mi styl jakým autor píše a oblíbila jsem si placerský slang. Je zajímavé si po nějaké době přečíst knihu kde je hlavní postavou kluk,také mi byla sympatická většina postav,až na jednu vyjímku a zvláštním způsobem jsem si oblíbila i příšery z labyrintu(když pominete fakt,že sem tam můžou někoho zabít)

Hlavní hrdina Thomas je velmi sympatická postava. Působí,že se na rozdíl od jiných Placerů,chce z labyrintu dostat co nejdříve a je ochotný kvůli tomu riskovat i vlastní život.Od ostatních kluků je odhodlaný a mnohdy působí,že se do všeho hrne až moc.

Knížka patří mezi mé oblíbené a moc se těším jak bude dobrodružství Placerů pokračovat.