Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky

recenze

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky (2017) 5 z 5 / milunka21
Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky

Laura stále leží v nemocnici, ale už se pomalu zotavuje. Radim jí chce překvapit novou vilou, kterou koupil a je na proti hřbitovu. Byla léta opuštěná a až překvapivě levná. Je na ní hodně práce, ale Radim doufá, že se to podaří stihnout než se vrátí Laura.

Jenže atmosféra vily je velmi zvláštní a začnou se tam dít divné věci. Díky tomu přijde o malíře, který to tam měl dát dohromady. Někdo ve vile stále uklízí a proto je nemožné tam cokoliv udělat. Radim s otcem a přáteli už viděli hodně, přeci jen je jeho táta stále krajta, ale aby někdo ve vteřině uklidil celou místnost a nikdo u toho nebyl vidět, ještě nezažil.

Hlavně se mu zdá, že na jednom obrazu na zahrádce mizí květiny a vypadají stejně jako ty, které jsou čerstvé ve váze na stole.

Profesorka Mrkvičková vyzve na pomoc starou známou, ale to nebude šťastný nápad. Najdou někoho, kdo jim pomůže?

Laura netuší, že nebezpečí vůči ní stále nepominulo. Na scéně je stále Alice, která se jen tak nevzdá. Jde si za svým cílem a je schopná udělat cokoliv.

Na hřbitově to stále žije. Paní Mrkvičková dochází k hrobu svého manžela a dělá mu posmrtný život stále nepříjemný. Pan Kebulka pořád sní o své pláži, Mili dělá vtípky a dotírá na pana Generálního.
Pan Generální stále dochází za svou láskou do hrobky, když se z krajty promění na člověka. A dva staří vágusové stále okupují lavičku na hřbitově a srší z nich vtípky.

Jak se to celé vyvine? Mají Laura a Radim šanci?

Vysmátá veverka je třetí a závěrečný díl série Přízrak krásné modelky. Až je mi to líto, že to je poslední díl, protože každý díl mě hodně bavil a nápad s hřbitovem, přízraky a tak se autorce určitě povedl. Hlavně je to z našeho prostředí, příběh se odehrává v Praze a ne v nějakém neznámém světě.

Co k tomu dodat. Autorka zakončila knihu opravdu velkolepě. V jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že vše dopadne jinak, protože tam nastal velký zvrat, který vše obrátil naruby.

Na knihu jsem se strašně moc těšila a začetla jsem se naprosto hned. Bylo to jako se vrátit mezi staré známé a prožívat s nimi poslední příběh. Proto jsem vůbec nepospíchala, abych měla knihu přečtenou. Poslední díl jsme si opravdu užila, co to šlo.

Závěrečný díl neztratil svoje kouzlo a ani vtip, který nás doprovází od samého začátku. Sice je Vysmátá veverka nejtenčí ze všech dílů, ale je naditá pořádným příběhem a napínavá, že nejde jen tak odložit.

Až je mi líto, že je konec, ale třeba autorka překvapí a jednou se k našim hrdinům vrátí. Ale paní Vostřáková nezahálí a stále píše. Její styl se mi líbí. Její knihy se čtou strašně jednoduše, nemusíte nad ničím přemýšlet, nenudíte se a ponoření do děje je okamžité. K tomu všemu se ještě zasmějete nad některými vtipy a situacemi. Rozhodně je to originální příběh a příjemná oddychovka.

Za sebe tedy můžu vřele doporučit celou sérii. Na těžkou hlavu, zlepšení nálady a i jen tak je to nejlepší volba.