Výlet do lesa, který se zvrhne v boj o život!

recenze

Saeculum (2014) / Knihomolka :)
Výlet do lesa, který se zvrhne v boj o život!
V tomto tajemném příběhu bude naším hlavním hrdinou 20-letý Bastian Steffenberg, student medicíny, který se díky své nové dívce, Sandře seznámí s Paulem, Iris, Kamínek dalšími lidmi ze zvláštní skupiny→Saeculum, která si hraje na Středověk.
Na jarmarcích se převlékají za rytíře, věštkyně apod. a dělají pro návštěvníky představení.. Ale nejzvláštnější na jejich skupině je to, že se každý rok na 5 dní sbalí a utáboří se na otevřeném prostranství a doopravdy zkouší žít, jako ve středověku (bez moderní techniky, oblečení, běžného jídla apod).
Bastian má odjakživa v hlavě jen samé učení a na takové akce moc není, ale kvůli Sandře se nakonec nechá přemluvit a letošního \\\"larpu\\\" se hodlá účastnit s nimi.
Vždyť jen budou 5 dní v lese v kytlicích, s dřevěnými meči a budou mít něco jako \\\"dietu\\\"..co by se jim mohlo stát??

~Já čekám. Já hlídám. Držím vás zde.
Už dávno jste mi po vůli.
Vezmu si vaše životy
a ukojím svou touhu.~


Na Saeculum jsem se hodně těšila, protože se mi moc líbila anotace→opuštěný les, kletba a tajemné vzkazy pro mě byly velkým lákadlem :)
Když mi knížka přišla byla jsem příjemně překvapena její tloušťkou-byla to totiž vidina toho, že autorka mohla v příběhu hodně popustit uzdu fantazii! :)

Příběh je od začátku vyprávěn z pohledu Bastiana, ale i Iris, což nám dává větší šanci celému tajemství přijít na kloub. Celý děj má rychlý spád, takže se ani nenadějeme a Bastian je už s celou partou na prostranství lesa→to je hodně dobře, protože se autorka nezaobírala žádnými zbytečnostmi a rovnou se vrhla na hlavní téma příběhu.
Autorka vylíčila prostředí v lese opravdu moc pěkně a já jsem si připadala, jak kdybych tam opravdu byla s našimi hrdiny!
A tím se dostávám k hlavnímu prostředí příběhu-LESU! Přes den se jeví neškodně, ale jakmile se začne trochu smrákat každá větev se Vám bude zdát strašidelná a zvuky zvířat dokáží člověka pěkně vyděsit! Není tedy pochyb o tom, že se u Seacula budete bát!

Autorka vytvořila pro čtenáře opravdu unikátní příběh, u kterého budete neustále bádat a hloubat nad tím, jak to celé asi skončí. Všechny naše domněnky můžeme na konci porovnat s opravdovým vysvětlením, které se nám dostane..a my zjistíme, že všechno co se v příběhu odehrálo mělo svůj určitý smysl!→ I to dodává na konci na tajemnost. Přišlo mi to podobné, jako u detektivek, kdy se ukáže kdo byl vlastně vrah a jak měl všechno do puntíku naplánované.

Ozvláštněná byla knížka i tím, že obsahovala 4 černé stránky, na kterých byl napsaný výňatek rozhovorů. Když jsme je četli, tak jsme nevěděli co znamenají, ale čím více jsme se dostávali do příběhu, tím více nám dávaly smysl i tyto černé stránky :)
Také hrdinové byli netradiční. Bylo tady totiž docela dost vedlejších postav, které ale hrály v příběhu každá svou roli! A taky některé jejich jména (Kamínek, Bradavičák) :D→u těchto jmen jsem se opravdu smála, protože mi přišla vážně bizarní :D - No ani jméno hlavního hrdiny jsem nepřešla jen tak :D, okamžitě mi totiž vyvstal na mysli Nekonečný příběh! :D

Co bylo na téhle knížce, pro mě, velmi zajímavé bylo vykreslení povahových rysů hrdinů a jejich následná změna v lese! Vždycky si na začátku čtenář hrdiny zaškatulkuje, ale tady se bude v průběhu děje opravdu divit, že někdo, koho vytipoval, jako netykavku je ve skutečnosti lepší, než ten, kdo se mu zdál na začátku přátelský.(právě takovéto postavy mě hodně naštvaly na konci!!)
A takových to zvratů je v příběhu opravdu mnoho ;)

Já jsem se u knížky opravdu nenudila! Příběh byl moc dobře napsaný, měl spád, hodně akce, takže jsem při jeho čtení nemohla přestat, protože jsem byla opravdu zvědavá, co to Bastiana v lese potkalo! Co mě ale trošku zklamalo, byl konec-ale ne z hlediska tajemství v lese, ale jak jsem už psala, kvůli některým postavám!
Rozhodně ale tuto knížku doporučuji! Hlavně těm, kteří mají rádi napětí, tajemno a mnoho hádanek, na které se v průběhu čtení budete snažit přijít ☻

Komentáře (0)

kniha Saeculum recenze