Všude manžel o dvou kůrkách

recenze

Všude manžel o dvou kůrkách (2010) 2 z 5 / telileov
Všude manžel o dvou kůrkách

Isabela je již léta vdaná a zamilovaná do jediného muže jejího života - Michala. Vždy se jí zdálo, že jejich manželství je perfektní. Pak se ale ukázalo, že manžel jí byl nevěrný a jako by toho nebylo málo, ještě ji nakazil pohlavní nemocí. Isabela má zlost, kdežto Michal zastává názor, že o nic nejde a odmítá přistoupit na rozvod. Proto Izzie přijde s jinou taktikou - začne si domů vodit milence za milencem, aby se nevěrnému manželovi dostatečně pomstila...

Se sháněním mužů na sex nemá Isabela problém. Je mladá, sebevědomá, krásná a sexy, muže přitahuje jako magnet. Nevím z jakého důvodu, ale přestože celou knihu vyprávěla právě Isabela, zdá se mi, jako kdybych znala všechny postavy, kromě hlavní hrdinky. Neudělala jsem si proto na ni žádný názor, což mě na jednu stranu mrzí, na druhou mi Isabela nijak nepřekážela.

Stejně jako v předchozích knihách Aleny Jakoubkové, které jsem četla, přichází její čtivý styl psaní. Nadýchaný kapkou humoru, obyčejnými životními událostmi, od těch skvělých, přes ty nepříjemné až k těm docela trapným.

Co se týče příběhu, musím uznat, že jsem byla maličko zklamaná. Jako kdyby celá zápletka knihy vyprchala už za první polovinou a pak se příběh hrnul dál, ale ztratil svou pointu a odchýlil se od jádra, kterým měl být. Přesto jsem ale v příběhu rychle pokračovala až do konce, jelikož proplouvat společně s postavami běžným životem, mě u knih této autorky zkrátka hrozně baví.

Alena Jakoubková je skvělá spisovatelka, jejíž knihy mám ráda, ačkoliv obvykle mi tento žánr příliš nesedne. Skrze řádky jejích knih se vždy vydám do životů žen, které jsou třeba jako vy. Nebo vaše kamarádka. Nebo sousedka, maminka či oblíbená sestřenice. Všude manžel o dvou kůrkách není výjimkou. Pokud máte chuť, jen se do tohoto ženského románu pusťte. Přinejmenším se dočkáte čtivé knížky, která vám pomůže odreagovat se a na chvíli vypnout.