Vstupte do tajemného a magického světa Rafaelovy školy...

recenze

Vílí křídla (2011) / Jolilinka
Vstupte do tajemného a magického světa Rafaelovy školy...
O Rafaelově škole jsem dlouho nevěděla. Kolikrát jsem kolem ní prošla v knihovně, ale téměř jsem si jí nevšimla. A když už, prostě jsem ji ignorovala.

Pak mi jednoho dne kamarádka řekla, že zná super knížku, Rafaelovu školu, a zeptala se mě, jestli jsem to už četla. Řekla jsem jí, že ne, a slíbila jsem si, že si ji hned při příští návštěvě knihovny vypůjčím. Hodně mě překvapilo, když jsem zjistila, že je to právě ta kniha, kolem které jsem tolikrát prošla a nechala ji být.

Rafaelova škola mě okamžitě vtáhla do děje. Nechala jsem se unášet pohádkovým světem víl elfů, faunů, nymf a dalších bytostí a okamžitě jsem si knihu zamilovala. Chvílemi byla neuvěřitelně napínavá, až jsem nemohla přestat číst, nebo od ní vůbec jen odtrhnout oči. Pak byly sem tam chvilky klidnější, ale stejně byla knížka úžasná a fantastická.

Stejně tak mi přišly báječné všechny postavy. Hlavní hrdinku Marinu jsem měla velice ráda, vtipní byli i Vilda s Buližníkem, ale nejlepší postavou byla podle mého rozhodně Médea. Můžu s jistotou říct, že celou knihu parádně oživuje.

Co bych však mohla vytknout? Kniha mi připadala psána trochu dětským stylem, na druhou stranu jsem nepochopila některé věci, jako například co je to ten Bílý had a podobné. Trošku mi pak vadilo i autorčino neustálé opakování slovního spojení "čokoládové oči." Byly použity snad v každé kapitole a tak jak mi to ze začátku přišlo příjemné, později mi to začalo trochu vadit. Jinak však nemám co dodat.

A abych ještě trochu vystínovala děj: Marina žije odmalička jen se svou babičkou, dědou a tatínkem, maminka se jí totiž ztratila, když byla ještě maličká. A tak si na ni skoro vůbec nepamatuje. Její přání však bylo, aby Marina po dokončení základní školy studovala na Rafaelově škole. Marina se jen těžko loučí se svými spolužáky a kamarády, ale maminčino přání splní. Jenže Rafaelova škola rozhodně není jen tak obyčejná škola, a i Marina se od normálních lidí velmi liší...

Marina má opravdu těžký život, který jí ani trochu nezávidím. Ztracená maminka, trápení s láskou, být terčem posměchu taky není zrovna příjemné. Navíc Marina zjišťuje, že je na ni uvalena jakási kletba, kterou Marina musí zlomit, i když ani v nejmenším netuší, v čem kletba spočívá. A aby toho nebylo málo - jakási neznámá osoba se ji snaží z neznámých důvodů zabít...

Je to sice trochu krátká recenze, ale víc knihu vystihnout nedokážu. Možná se najde někdo, kdo to zvládne lépe. Ale bezpochyby je to má nejoblíbenější kniha ze všech, rozhodně doporučuji přečíst.

Komentáře (0)

kniha Vílí křídla recenze