Všichni bychom si měli vážit toho co máme, aneb nic není tak jak se na první pohled zdá..

recenze

Na první pohled (2014) 3 z 5 / zavk
Na první pohled

Co čekat od příběhu, kdy slavná herečka přijde k obyčejnému automechanikovi a stráví s ním několik dní? Anotace nám slibuje křehkou rodící se lásku, které se dočkáme to ano. Je velmi těžké popsat tuhle knihu bez spoilerů, na poměrně pár stránkách příběhu se dozvídáme pravdu jak je to se Scarlett. Poté se celá kniha zaměřuje na onu pravdu, mezi Arthurem a Scarlett vzniká jemný a opatrný vztah, políbí se z útěchy, a když jim je spolu úžasně snaží se to vyjádřit slovy. Arthur je úplně obyčejný mladík (možná proto mi byl tak sympatický), má malý dům bez zahrady, v malém městečku, na nic si nehraje a 2 roky si nevybral žádnou dovolenou. Když přijde Scarlett, Arthur si vezme volno a společně si potom vypráví o své minulosti, díky jejich vyprávění poznáváme charakter obou hlavních hrdinů.
Určitě bych nechtěla být na místě Scarlett (až přečtete pochopíte..), její životní příběh byl pro mě celkem silný, možná si říkáte že být sen mnoha mužů musí být super, ale pokud máte Scarlettinu tvář a postavu, zjistíte že to není ono.
Příběh mě překvapil, nějak jsem si myslela že to bude obyčejný román, ale není tomu tak, překvapí vás to alespoň stejně jako mě, a poté si začnete vážit toho co máte. Nelíbil se mi konec, ale na druhou stranu je velmi realistický. Nad knihou nemusíte ani moc přemýšlet, jelikož všechny otázky vám budou zodpovězeny, tedy alespoň mě byly. Přestože mě kniha ohromila, je to takový lepší průměr.