Všechno mi řekni

recenze

Všechno mi řekni (2014) / rachel4439
Všechno mi řekni
Přiznám se, trochu se stydlivostí, že tohle je, jestli se nepletu, můj první thriller od Domina. Vím, že tohle nakladatelství je tímto zaměřením proslulé, takže jsem byla hodně zvědavá. A rovnou můžu říct, že Všechno mi řekni nebyla poslední dramatická knížka, co jsem si od nich přečetla, budu v tom rozhodně pokračovat.

Hlavní postava Nikki Gilletteová pro mě byla jedním z tahounů tohoto díla, proč se mi dobře četlo. Je to správná holka, svérázná, tvrdohlavá, trochu nesmělá, ale nedává to najevo. Je veselá a vtipná, její myšlenkové pochody mě bavily. Spolu s hlavním příběhem odsouzené vražedkyně a její ne/viny se dozvíme o vztahu Nikk, plánované svatbě a rodinném zázemí.

Líbilo se mi, že vyprávění působilo reálně a měla jsem pocit, že jsem jeho součástí kvůli drobnostem, jako že autorka zmíní i takové ty obyčejné věci typu - odložila telefon do stojanu na handsfree a přijala hovor. Není to jen strohé popsání akce, reakce a zvonec, konec. Ale nejsme ani zahlceni, abychom celou kapitolu četli o cestě autem do práce. Avšak pokaždé, když se v ději vrátíme do bytu, musíme dojít vyvenčit psa, což je paráda, protože ve většině knížek je zmínka, že někdo vlastní psa, ale tím to končí, tady jsem věřila, že ti lidé mají skutečný život, že jim psa nevenčí hlídací služba. Možná je to hloupost, rozepisovat se tu o tom, ale pro mě to bylo důležité a vážně dobře se mi díky tomu četlo.

Příběh je poutavý a nápad dobrý. Celou dobu tápeme a nevíme, komu vlastně fandit a kde je asi pravda. Dozvíme se to samozřejmě až v samém závěru, takže neradím odkládat četbu v půlce a myslet si, že víte, jak se co stalo. Protože vám zaručuju, že se pletete.

Komentáře (0)

kniha Všechno mi řekni recenze