Vraždy z pomsty

recenze

Pokrevní pouta (2018) / eva3695
Vraždy z pomsty
Kim a její tým je povolán k vraždě ženy, která byla usmrcena jen jednou bodnou ranou přímo do srdce. Kdo by zabil ženu, která byla starostlivá sociální pracovnice? O pár dní je nalezeno další tělo mladé ženy, tentokrát narkomanky. Tyto dvě ženy nemají vůbec nic společného, až na jednu věc. Stejný způsob vraždy. Je vůbec možné chytit vraha, který nezanechává žádné stopy?
Do toho všeho se ozve Kim její noční můra. Sociopatka Alexandra Thorneová, která si ve vězení odpykává trest za navádění k vraždám. Již v minulosti měla Kim vážný střet s Alex, a tehdy se jí podařilo zachovat si zdravý rozum. Může mít takové štěstí i podruhé, nebo z toho tentokrát nevyvázne bez šrámů na duši?
Alexandra během svého vězení spřádá plány, jak dostat Kim na kolena. Podaří se jí i nadálku zmanipulovat tolik lidí, aby jí její plán vyšel a nezastaví se před ničím. Dokonce začne komunikovat Kimmyným jménem s její matkou, a snaží se jí dostat ven z léčebny. A to vše, jen aby Kim ublížila, protože ví, že ona nikdy matce neodpustí smrt jejího bratra-dvojčete.
Kim se kvůli ní nedokáže plně soustředit na vyšetřování. Nejsou žádné stopy ani pojítka, na které by se mohla zaměřit. Čím déle vyšetřování trvá, tím přibývá mrtvých. Když už se konečně objeví nějaká souvislost, a zjistí, kdo je další na seznamu, nezbývá jí moc čase. Vrah je už na cestě. Podaří se Kim zachránit další obět, která je zároveň její kolega, včas nebo bude příliš pozdě?
Další skvělý díl. Trochu nám navazuje na Ďábelské hry, když se opět střetáváme s podlou Alexadrou. Zde můžeme sledovat, jak člověk může využívat a ovlivňovat jiné lidi. Opět narazíme na Kimmynu minulost, na dobu kdy byla ještě malá a přišla o svého malého brášku.
Víte, jak můžete člověku nejvíce ublížit? Tak, že mu způsobíte tu největší bolest. A to je v tomto případě vražda člověka, kterou milujete z celého srdce.

Komentáře (0)

kniha Pokrevní pouta recenze