Vombati vládnou světu!

recenze

Vombat (2022) 3 z 5 / bajub
Vombat

Vombati vládnou světu! Kam se člověk podívá, vidí vombata - není se čemu divit, jsou to roztomilá zvířátka z Austrálie, jimž se v poslední době věnuje nejedna knížka. A horkou novinkou na tomto poli je i Vombat autora Philipa Buntinga z dílny Albatrosu.

Dětské knihy z Albatrosu mi ve většině případů sednou jako prd*l na hrnec, ale tady jsme se úplně nepotkaly a hned vysvětlím proč. Čekala jsem vombatí příběh, dostala jsem však knihu plnou slovních hříček (pravda, občas bych se měla věnovat i anotacím). Kniha je sice určená dětem od 3 let, nejsem si ale úplně jistá, že to takhle malí čtenáři poberou (např. Pařbat se dceři vysvětloval dost těžko, protože maminku před mateřskou neznala).

Myslím, že se u knihy pobaví spíše starší čtenáři, kteří už jsou schopni pochopit významy slovních hříček, ocenit jejich vtip. Rovněž by mohla posloužit jako vtipný doplněk učitelům během výuky slovotvorby, protože překlad se povedl.

Musím ale uznat, že dceru (cca 2,5 let) to i přes mé rozporuplné pocity vhodnosti pro prťata zaujalo. Nijak tedy nezkoumala slova, vymýšlela si k ilustracím (a ty jsou teda opravdu vydařené) vlastní příběhy.

Zkrátka a dobře, knihu momentálně máme spíše k prohlížení, k textu se určitě vrátíme později.

Komentáře (0)