Vnitřní svět v chaosu

recenze

Zamilovaná hypnotizérka (2016) / Jack333
Vnitřní svět v chaosu
Nasnadě je, spojit se se svobodnou hypnotizérkou Ellen, která toho mnohé dokáže. Horší to má sama se sebou, ale to už je věc druhá. Teď se to ale změní, protože pozná Patricka, který ji naprosto odrovná a okouzlí. Jenže její muž snů má nevídaný problém, je neustále sledován svou ex-přítelkyní Saskií, která se ho prostě za žádnou cenu nechce vzdát.

„Neprodlévej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď svou mysl na současný okamžik.“

Jsem ujetý na propracovanost psychologie jednotlivých postav, což zde je relativně dobře propracováno na Ellen a Saskii, jejímž prostřednictvím vše sledujeme. Zajímavá je i postava Patricka, který zde nehraje jen tak sekundovanou roli, ale má, co říci a posune tak děj hodně dopředu.

Trochu mě mrzelo, že už jsem očekával, co by se mohlo ke konci knihy stát, což se bohužel pro mě naplnilo, ale přesto jsem byl i něčím mile překvapen. Možná jsem se mnohem více vcítil do Saskie, protože někdy pocit rozchodu, člověk nějak neunese a chová se tak, jak se pak chová. A takové knihy a příběhy mám nejradši, když si tam můžu promítnout i sám sebe, což tady bylo.

*
Stačil by jí kousek suchého chleba.
Sledovala, jak se venku za oknem míhá svět jako film sestavený na rychlé přetáčení. Podivné horské vesničky s kavárničkami, antikvariáty a obchůdky se starožitnostmi. Vzpomněla si na romantický víkend na horách s Jonem v úplně prvních dnech jejich vztahu. Nechala tu vzpomínku uplynout. Jon se bude ženit. Ona se vdává. Život jde dál. Měla by se zaměřit na cestu před sebou. A zrovna tak Saskie. A vlastně i Patrick.
Jestlipak právě teď myslí na Colleen, srovnává ji s ní, říká si, jak by vypadal jeho život, kdyby Colleen neumřela.
*


Pro mě osobně milé překvapení a navrácení ke kvalitám první knihy od Liane Moriarty, která byla u nás přeložena, tedy Manželova tajemství ;). Krásně se vžijete do dvou hlavních hrdinek, děj se nezadrhává, ba naopak drží nás v napětí a každou chvíli člověk čeká, co dobrého/špatného se asi tak může stát. Oddychovka nebo takový zákusek, který vás jen tak neomrzí, vždyť všechno se může přihodit i vám, a to se počítá.

Komentáře (0)

kniha Zamilovaná hypnotizérka recenze