Vláda vlků

recenze

Vláda vlků (2021) / ZapisnikTerky
Vláda vlků
Co říkáte na přidávání sérií ze stejného světa se známými postavami?

Pokračování příběhu o Nikolaji Lantsovovi jsem si mohla přečíst přímo po předchozím dílu, kterým byl Zjizvený král. A díkybohu za to. Kdo by vydržel čekat, že? :D
Fjerdská armáda se chystá zasadit Ravce úder a Nikolajovi se Zojou nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit. Za hranicemi se agentka Nina snaží získat co nejvíc informací a pomocí nich vyhrát nejen bitvu, ale celou válku. Podaří se jim Ravku zachránit?
Víte co miluji na téhle sérii nejvíc? Jednoznačně Nikolaje a celou jeho škálu nálad a pozitivity. Škorpení se Zojou nabývá intenzity a stejně tak komunikace s vnitřním démonem. Za hranicemi pak zase budování vztahu Niny a její nové přítelkyně, které se v utajení snaží neprozradit se a využít všeho, co je po ruce. Čtení jsem si doslova užívala, protože děj mi plynul před očima.
V této části si navíc užijeme více bitev a celkově bojů, výher i ztrát. Některá překvapení v ději jsem vůbec nečekala a musím říct, že to bylo opravdu osvěžující. Linka Niny byla v minulém díle trochu nudnější, teď je ale napínavá a mnohem akčnější. Více povyku pozoruji i v lince Nikolaje. Moc jsem se bavila u části se Sturmhondem a návštěvou v Ketterdamu. Objeví se tam i staré známé tváře, což mi udělalo obří radost.
Potkáme se znovu i s Alinou a jak jsme se s @ivka_s_knihou shodly – jak jde o Alinu, všechno jde do kytek :D.
Závěr téhle série jsem si užila, konečně několik věcí i odhadla a přitom stejně četla s obočím až ve vlasech. Navíc těch posledních pár vět mě úplně rozveselilo. Vážně pecka, o kterou nemůžete přijít.

Obálka a grafika: Stejně jako u prvního dílu nemám absolutně co vytknout. Nádhera.

Verdikt: Doporučuji tuhle duologii číst pospolu, protože si to mnohem víc užijete a budete mít příběh ucelený a krásně dlouhý. Miluju to!

kniha Vláda vlků recenze