Vítězkou může být jen jedna.

recenze

První (2015) 5 z 5 / klarinka9974
První

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

35 dívek začalo. Ale vítězkou může být jen jedna.

Ne jenže tyto knihy dokážou zaujmout svou okouzlující, krásnou obálkou, ale také nápaditým a překvapivým dějem. Jak už to bývá u posledního dílu (to nejspíš není poslední) nebývá nijak zajímaví a považuje se převážně za nejhorší. U této série je tomu jinak.

Tento díl vás opravdu dostane. Selekce byl díl kde jsme se seznamovali s jistou Americou, její první láskou, přihlášení do soutěže, poznávali jsme její rodinu, pravidla dělení kast a první dojmy z pobytu v zámku.

Druhý díl ze tří dílů, považuji za nejméně vydařený, i přesto že očekáváme další úžasný děj o Americe, krásným Maxonovi a zbylých soupeřkách, stále se tu dokola opakuje America, Aspen a Maxon. America je zmatená koho miluje, Aspen mi v knize vyloženě leze na nervy a Maxona bych za jeho přelétavé chvilky nejraději uškrtila. Ale i přesto si musíme přečíst i ten další díl.

První je od začátku zajímavý díl, Aspen už není ten dotěrný kluk, Maxon se postupně vyjadřuje a America si na zámku přijde jako doma. Zůstaly čtyři dívky, už mezi sebou nebojují tak jak to bývalo, kamarádí se a užívají si. Dokonce se v knize vybarvují všechny dívky a my jsem sami překvapený, kolik si toho autorka nechala až do tohoto dílu. I přesto že stránky utíkají poměrně rychle a vy musíte číst dokud se nedovíte kdo se stane tou První, posledních 100 stran je vážně překvapivých. Tolik věcí co se zde vyskytne, tolik překvapení, zrady, lásky ale i smrti, vás vážně nadchne. Poslední stránky jsou úžasné co se týče emocí. Do posledních strach sami nevíme kdo tou Princeznou vlastně bude, autorka nás napíná jak nejvíc to jde. Dopisy které jsou v knize jsou vážně krásné, přicházíme na to že je nejspíš Maxon tak trochu blázen a i přesto že mu tolikrát America zlomila srdce, nadále ji bude Milovat. Slova které jsou zde psané na důkaz lásky, vás opravdu chytí za
srdce.

Vážně jsem si zamilovala život na zámku i Americu s Maxonem.

Knihy vám doporučuji, už jen kvůli krásné obálce bych chtěla mít knihy doma. Na každé obálce jsou opravdu krásné šaty. Knihy Vás hned od začátku zaujmou a rozhodně budete chtít další a další díly a já si přeji aby Keira Cassová nepřestala psát. Ne jen že tato kniha má skvělý děj, který vás hned od začátku pohltí, ale má i úžasný konec. Tyto série hodnotím jako velmi zdařilé a rozhodně se o tom přesvědčete sami.

Tohle není štastný konec.
Tohle je mnohem víc.