Virus

recenze

Virus (2011) / MilenneWaver
Virus

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerhead se dějí divné a nebezpečné věci. Dětem se podaří zachránit z místní utajené laboratoře štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.

Sama o sobě je Tory jako hrdinka moc sympatická. Autorce se povedla vystihnout její skutečná podstata, proto se do této hrdinky dá během čtení velmi dobře vžít. Navíc je sympatická, takže si ji již od první chvíle oblíbíte. Tory je dalo by se říci klíčem ke všemu, co se v knize stane, hraje tam důležitou roli a navíc, je velmi chytrá, zrovna ona na všechno přijde. Na to, jak je děj knihy zamotaný a zpočátku nejasný se to sice zdá být nemožné, ale jelikož to autorka napsala tak, jak to napsala, nemohu tomu nic vyčíst. Navíc, jelikož je Tory hlavní postava, dost si s ní vyhrála, takže po celý příběh vás tahle sympatická hlavní hrdinka provází celým příběhem, který vás pohltí.

U téhle knihy jsem dlouho váhala, každý má na ní trochu jiný názor, někomu dokonale sedla a někdo se nudil (i když teda nechápu proč, v knize je akce až moc…), ale nakonec jsem si ji jako E-knihu koupila. A musím uznat, že tato kniha má, co do sebe! Zpočátku jsem tomu moc nevěřila, protože moc knih s podobným obsahem není nebo já znám pouze tuto, avšak během čtení jsem se rozhodně nenudila. Už začátek má v sobě počáteční napětí, kdy jste v přítomnosti, je tam menší napínavá scéna a bum…jste zpátky v minulosti. Nevím, jak u ostatních, ale zrovna tohle mě naprosto pohltilo do čtení a než jsem knihu dočetla, tak jsem se od ní neodtrhla. Nechybí ji nic, sice to není nijak romantické (čekejte tam toho minimum), takže příznivci románů mají smůlu, ale i tak by se jim to mohlo líbit, protože tento dobře napsaný fantasy thriller je jedna z nejlepších knih, co jsem z nakladatelství četla. Rozhodně ji doporučuji.