Virgin River

recenze

Městečko Virgin River (2012) 5 z 5 / Medvědářka
Městečko Virgin River

Mel potřebuje po smrti manžela změnu a kde jinde začít nový život než v malebném městečku Virgin River, kde jí nabídli místo zdravotní sestry a porodní ošetřovatelky. Její idylické představy ale silně naruší samotný příjezd. Už po cestě zapadne do krajnice a díky pomoci neznámého se pak dostane do města, kde ji čeká šok. Místo slibovaného hezkého místečka pro život ji uvítá polorozpadlý domek s ptačím hnízdě uvnitř trouby. Jen místní lidé se zdají být milí. To si aspoň pomyslí, když se jde zahřát do místního baru, který sídlí naproti doktorovu domku.
Ráno chce odjet, ale když najdou s Jackem malé odložené novorozeně na verandě lékaře, je rozhodnuto, že na chvilku zůstane. Aspoň do doby, než se najde matka dítěte. Jenže jak poznává místní kolorit, zjišťuje, že to možná není špatné místo pro život. Že by tu mohla chvilku být a pomoci na svět pár miminkům. Lidé jí dávají najevo, že ji potřebují a i bručounský doktor se ukazuje jako celkem milý člověk. A kdo ví, možná tu přeci jen čas zahojí její bolavé srdce po ztrátě manžela.
Když jsem si vybírala tuhle knihu ve své knihovně, ani jsem netušila, jak moc mi padne do noty. Hledala jsem už pár dní něco nového na čtení a tak jsem zkusila i tuhle. Po předchozích asi 3 nezdarech to bylo jako záchranný pás pro tonoucího se. Jen první půlku knihy jsem dala za večer.
Kniha je krásná jak obsahově, tak i obálkou. Mě se strašně líbí ten domek mezi stromy, kde musí být krásný klid.
Příběh nám hned na začátku představí hlavní aktéry. Mel, která truchlí po ztrátě milovaného manžela. Jacka, který vlastní bar hned naproti doktorovu domku a kde i bydlí. Je to bývalý mariňák a s přítelem Johnem "Pastorem" mají bar, kde se schází celé město na jídlo a kus řeči. Poznáváme i doktora Mullinse, starého bručouna, který o pomoc nestojí.
Mel chce po příjezdu, kdy nic není takové, jak jí slibovali, zase odjet. Noc stráví v polorozpadajícím se domku, kdy pod ní ráno rupne veranda a ona skončí v blátě pod ní. Cestou na zpáteční cestě do L:A se ještě zastaví u Jacka v baru na kávu. Už chce odjet, když jí Jack zavolá naproti k lékařovu domu. Někdo tam v noci odložil novorozenou holčičku. Porodní asistentka se v ní nezapře a hned se pustí do ošetření té malé. Doktor ji pak nechá bydlet u sebe, aby se mohla lépe o malou Chloe, jak ji pojmenuje Mel, postarat.
Jack mezitím tajně opraví její rozbořený domek a uvede ho do obyvatelného stavu. Také si vyřeší jisté osobní záležitosti, které mu bránili k přesvědčování Mel, aby dala městu šanci.
Díky přátelské atmosféře kolem ní a hlavně po tom, co zažije opravdový domácí venkovský porod, si Mel začíná uvědomovat, že ji město opravdu potřebuje. Že jeho pomalejší tempo jí léčí rány a nalézá tu dlouhodobý klid. Kde jinde by mohla pozorovat ráno srnky, když se přijdou napást, než z verandy jejího nové domku? Lidé a okolí si ji podmaní. A kdo ví, jestli tu nakonec nenajde i novou lásku? Smrt milovaného Marka bolí, ale nikdo přeci netuší, že je vdova. Její nový život se zde ukazuje jako ta nejlepší terapie a její noví přátelé a práce jí ukazují, že život má stále smysl.
Ale i na malém městě jako je Virgin River se může objevit nebezpečí. Třeba v podobě medvědů nebo tuláků. V okolních lesích se tajně pěstuje marihuana a vznikají tak tajné tábory hlídačů rostlin. Ti se rekrutují z řad lidí na útěku, kriminálníků a jiné spodiny. Když se pak ve městě objeví velké černé auto, je jasné, že budou problémy. Nebo ne?
Jsem z knihy nadšená a moc. Líbila se mi od první řádky po poslední. Autorka moc hezky popsala krajinu i chování maloměsta, kde se každý zná s každým. Překvapili mě její medicínské znalosti v oblasti porodnictví i postupy při prohlídkách či porodech. Její citlivé vyobrazení hlavních postav, kdy i mě srdce pukalo, když se Mel totálně zhroutila na výročí Markovi smrti.
Nechyběl ani humor a já si zamilovala starého bručouna Mullinse, ve kterém jsem viděla starého pána z tv pořadu Mistři zastavárny. Starostlivost Jacka mě dojímala a i Pastor si mě získal, i když tam byl jen okrajově. Což se napraví při dalším čtení pokračování této serie, kdy bude kniha hlavně o něm. Já tedy doufám, že se setkám i s ostatními. Přirostli mi k srdci.
Mám v plánu si přečíst i další knihy od Carrové, které mám ve své knihovně. Tak moc mě zaujala.