Vina nutí mlčet

recenze

Odpusť mi. Megan (2016) 5 z 5 / CrazyDuck15
Odpusť mi. Megan

Velice povedené dílo autorky Abbie Rushtonové zaujme každého, kdo má byť jen krapet rád záhady, se kterými se musí poprat pubescentní dívky (či chlapci).
Patnáctiletá Megan svádí těžký vnitřní souboj. Zvykla si, stejně jako většina jejího okolí, že už celých sedm měsíců nepromluvila jediné slovo, ale i tak jí možnost mluvit schází.
Na scéně se zanedlouho objevuje snědá, nová spolužačka - Jasmin, která se rohodne s Megan kamarádit. Nově nabité kamarádce nedělá problém, že jí Meg neodpovídá, kvůli čemuž si ji hlavní hrdinka knihy oblíbí ještě víc. Přeci jenom, kamarádka, která by se o ní doopravdy zajímala, se už dlouho neobjevila.
Jenže ne všem se jejich přátelství zamlouvá.
Později se ukáže, že ani Jasminina minulost není úplně růžová a to, co se dělo dřív se vrací a graduje.
Jasminina přítomnost nutí Megan chtít opět mluvit a to může vyvolat jen další potíže.
Dívky spolu úspěšně procházejí životem až ke zkouškovému období. Avšak Meganina touha říct pravdu a ukázat Jasmine, že opravdu nese vinu, za kterou si zasloužila trest mlčení, začíná být nepohodlná dalším postavám, jejichž ruce se za poslední dobu dost ušpinily.
Celá kniha krásně vybarvuje moc přátelství a lásky, stejně jako moc strachu, nedorozumnění a hádek. Rozhodně stojí za to, si knihu přečíst. Mně osobně naprosto učarovala a našla si místo v mém srdci. Hned po dočtení mi bylo jasné, že jsem ji nečetla naposledy.