Vina je obrovská tíha na srdci.

recenze

Odpusť mi. Megan (2016) / klarinka9974
Vina je obrovská tíha na srdci.
Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček u kterých byla oblíbená a vycházela s nimi. Nebýt kamaráda Luka, neměla by už nikoho.
A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy.
Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Šikanuje někdo Jasmine? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu!!

Některá tajemství by měla zůstat skryta…

Knihu mi půjčila kamarádka. Mluvila o ní hezky a tak se se jednoho dne začetla a četla.
Popravdě jsem si ani moc nevěděla co od knihy očekávat a protože jsme nic neočekávala, kniha mě příjemně překvapila.

Muselo být velice těžké napsat děj o tom jak někdo nemluví, v tomto případě Megan. Psala odpovědi a otázky na všechno na co se dalo psát. Kývala hlavou a ani jednou nepromluvila a přitom měla tak krásný hlas, byla upovídaná a plná elánu. Pak se jednoho dne stala jedna věc. Sami se celou pravdu v knize dozvíte na posledních stránkách. Dozvíte se co se tehdy stalo, proč zemřela její kamarádka Hana a kvůli čemu nebo komu.

Kniha se čte opravdu příjemně. Děj rychle utíká a vy se dokážete už ze začátku vcítit do Megan. Do té nenápadné myšky, co nemluví, schovává se a každý den se bojí, že nebude opět terčem posměchu.

Ale jak je psáno. Do školky přijde nová holka Jasmine. Sice se ze začátku chytne špatné party ale bylo by přece zvláštní, kdyby nakonec nekamarádila s Megan.
I přesto, že jsou defakto nejlepší kamarádky a i když Megan nemluví, skvěle si rozumí a jsou spolu každý den.

Ale, něco se děje. Jasmine se odstěhovala kvůli jedné důležité věci, ale jako by ta věc přišla opět za ní a doprovází jí na každém kroku. Jak je to možné? A kdo za tím stojí? Megan??

Není možné abych to dělala já, nebo snad to dělám a nevím o tom?

Na konci příběhu se dozvíte, že i ten největší kamarád je někdy padouch.

Dokonce přeskočí několik jisker a vyklube se nová láska. Bylo mi to v knize příjemné a celkem jsem tu lásku přála. Jako by to k tomu patřilo.

A jak už to bývá, musí být v knize i záporák. A že jich tam je!
Owen tak to je teda pěkný hlupák už od začátku. Facku z jedné a z druhé strany!!

No rozhodně se máte na co těšit. Tato kniha není nejlepší ale za přečtení stojí, protože kdo by se nechtěl dozvědět proč někdo, jen tak z ničeho nic nemluví a jestli se vůbec někdy rozmluví??

Nic neříkej, víš co se pak stane? To nejhorší. Musela bych říct pravdu a to nechci!!

Na podzimní večery ale i dlouhé dny skvělá a úžasná kniha. Hned se začtete a ani to není tak dlouhé.

Za mě 4 hvězdičky. Myslím si, že top to není ale moc se mi kniha líbila.
Silné pouto kamarádství je až nakažlivé. Láska, kdo by ji nezáviděl a odhalení, pravda. Vše se smíchá a stane se z toho sladká tečka na závěr.

Komentáře (0)

kniha Odpusť mi. Megan recenze