Vidím tě..

recenze

Obyvatel (2013) 5 z 5 / Maragad
Obyvatel

Do knihy jsem šla s čistým štítem a bez jakýchkoliv předsudků. Thriller jsem nečetla už dlouho a podle anotace jsem se bála, abych po přečtení knihy, sama nezačala trpět paranoiou. Mohu jedině říct, že mě příběh Juliet už od začátku zaujal.

Nejdříve nás autor seznámí s dosavadním Julietiným životem, děj pomalu plyne a nic moc nás tady nepřekvapí. Kromě pár zvláštních situací, byste jinak řekli, že je to úplně normální příběh, jako každý jiný. Až na to, že Francis Cotton udržuje v ději určité napětí, které vám nedovolí knihu odložit, a prostě musíte číst dál. Pak najednou přijde zvrat a s ním i spousta nečekaných situací.

Líbilo se mi střídání pohledů, to co nejdříve Julietinýma očima vypadalo úplně neškodně, to později z druhého pohledu působilo děsivě. Ano, nakoukneme i do způsobu myšlení "obyvatele". Určitě musím ještě pochválit obálku, která příběh vystihla dokonale. Co se mi líbilo méně, tak začátek knihy mohl být napsaný trochu svižněji. Bylo tam dost popisků a chvíli mi trvalo, než jsem se úplně začetla.

Zpočátku jsem nevěděla, co od Obyvatele očekávat, ale nezklamal mě a určitě ho mohu doporučit dál. Ovšem přidávám varování, že přečtení má následky, myslím, že začínám mít hrůzu ze zrcadel. Příběh působí velmi reálně.