Víc knih od Boltonové prosím!

recenze

Má ji rád, nemá ji rád (2017) 5 z 5 / dee95
Má ji rád, nemá ji rád

„I sérioví vrazi mají své fankluby...“ Prostá věta a přesto mě v kombinaci se jménem autorky dokázala v minutě zaujmout a přesvědčit, že kniha stojí za to přečíst. I přes značnou skepsi která se ve mě vůci Boltonové zrodila po přečtení obětiny a víře v to, že nic nedokáže překonat její sérii s Lacy Flintovou jsem po knize nadšeně sáhla.

Už jen obal mě utvrdil, v tom, že autorka je mistrem svého řemesla. Člověk který vás dokáže zmást na tolik, že nemáte do poslední strany tušení jak příběh dopadne. I když si to častokrát myslíte. A skutečně jsem se do knihy začetla během několika málo minut, které mi na čtení poskytuje cesta do práce. Jak je u Boltonové již zvykem, její příběhy jsou detailně propracované, poutavé a snoubí se v nich realita s fantazií na takové úrovni, že na první pohled sotva kdy poznáte která část je reálná a která pouze fikcí.

Ocenila jsem hlavně to, že v porovnání s již zmiňovanou sérií o Lacy je tato kniha uchopena z naprosto odlišného konce, a přece najdeme jisté znaky autorčina rukopisu. Můžeme se spolehnout, že hlavní hrdinka má komplikovanou minulost a jak už jsme se od Boltonové naučili, všechno špatné co si prožijeme se s námi táhne po zbytek života. Nečekaný a naprosto nepředvídatelný konec je už také téměř samozřejmostí. Proto se ani nevyplácí číst jakékoliv spoilery před dočtením knihy do konce, ochudíte jen sami sebe, neboť na překvapeních a zvratech Boltonová staví už od první knihy.

Zvláštní způsob prolínání příběhu a novinových článků či znaleckých posudků mě k mému překvapení vůbec nerušil a naopak jsem ho uvítala. Díky tomu se totiž kniha četla velmi rychlým tempem a nenudila.

Pokud bych však přecejenom měla knize něco vytknout, byl by to pravděpodobně na můj vkus až příliš rychlý konec. Příběh samozřejmě vygradoval a něco podobného si troufám říct většinu čtenářů ani ve snu nenapadlo. Nicméně přílišné množstvý nově rozklíčovaných informací v tak rychlém sletu neposkytlo velký prostor pro vstřebání těchto nových situací a příběh náhle skončil. Proto jsem si pak sama musela ještě po přečtení knihy v hlavě utřídit co se to vlastně stalo. Nebylo by na škodu závěrečnou situaci v jeskyni malinko prodloužit, ale to je jen můj subjektivní názor.

Celkově jsem nadšená a připojuji se k většině lidí, kteří knihu hodnotí kladně. Budu jedině ráda pokud se k nám dostane víc děl takto talentovaných autorů k jakým S.J: Boltonová rozhodně patří. Knihu vřele doporučuji každému kdo rád čte. Nemusíte mít nutně v oblibě detektivní příběhy či jakékoliv krimi thrillery, jsem si jistá, že v této knize si najde každý to svoje. Tak hurá do čtení!