Věštkyně

recenze

Nesejdeš z cesty (2021) / eva3992
Věštkyně
Byli jste někdy u věštkyně? Chcete dopředu vědět, co Vás v životě čeká? A co když věštba nebude příjemná? Přesně to se stalo Vandě, hlavní hrdince knihy Nesejdeš z cesty. Ač na věštby nevěřila, navštívila s kamarádkou kartářku, která ji ovšem nešetřila a předpověděla bolestivé ztráty. Dokáže s tím Vanda žít dál, nebo bude její život ovlivněn? Jak lze změnit svůj osud?

V anotaci najdeme spoustu otázek a kniha nám na ně přinese odpovědi. Věřím, že při čtení se budete ptát sami sebe, jak byste v její situaci reagovali vy. Řeší to Vanda moc anebo málo? Dokázali byste se na předpověď „vykašlat“? Opravdu zajímavé a neotřelé téma, které jsem zatím v knihách moc nepotkala. Jsem ráda, že si ho autorka vybrala. Sama si totiž nejsem vůbec jistá, jak bych s takovou věštbou dál pracovala a jestli bych na ni dokázala zapomenout.

Kniha se velice dobře čte. Ze současnosti se vracíme do různých míst v minulosti. I přesto je to velice přehledné, postavy jsou jasné a čtení Vás bude bavit. Jak už jsem psala, kniha je čtivá, lehce napsaná, žádné složitosti, písmenka Vám běží před očima a příběh je tak vystavěný, že Vás nutí číst dál a dál. A nenechte se zmást, i když si myslíte, že víte, jak to vlastně celé je, tak všechno může být nakonec jinak.

Od autorky jsem četla její předchozí, velice úspěšnou knížku Nemusíš!, která se mi moc líbila (a moc doporučuji k přečtení). Právě v této knize mi byla jedna z hrdinek nesympatická a musím říct, že se to promítlo i v této knize. V podstatě na každé postavě mi při čtení spousta věcí vadila a tím mi, musím říct všichni, byli značně nesympatičtí. Musela jsem se moc snažit, abych se kvůli nim při čtení nenaštvala

Ale i přes tento problém je to pěkná kniha se zajímavým tématem. Pokud chcete příjemnou oddechovku, která Vás bude bavit, tak rozhodně doporučuji.

Musím vyzdvihnout, stejně jako u předchozí knížky, pěknou obálku a celkově hezky zpracovanou knížku.

Komentáře (0)

kniha Nesejdeš z cesty recenze