Ve vesmíru je živo, pořád tam něco svítí a bliká a lítá a PRÁSK a BUM!

recenze

Berta a Ufo (2014) / MartinaF
Ve vesmíru je živo, pořád tam něco svítí a bliká a lítá a PRÁSK a BUM!
Ve vesmíru je živo, pořád tam něco svítí a bliká a lítá a PRÁSK a BUM! Ale pro děti, pro děti to ve vesmíru není. Zato u nás na Zemi...!

Berta je nejmenší holčička ve školce a Ufík je nejmenší ufo ve vesmíru. Jednoho dne se tito dva malí tvorové setkali a bylo z toho velké přátelství.

Berta s Ufíkem zažívají spoustu dobrodružství a neuvěřitelných příhod. Rodiče považují Ufíka za novou plyšovou hračku, kterou si Berta pořídila a vůbec jim nepřijde zvláštní, že se kolem nich dějí divné věci.


Bertu a Ufo můžou někteří z vás znát jako Večerníček, který vznikl v roce 2006. Namluvila ho nezapomenutelná Jitka Molavcová. Mým dětem se veselé příhody Berty a Ufíka moc líbily, a tak jsem si myslela, že by se jim mohla líbit i knižní předloha.

Kniha se skládá z jednotlivých příběhů, které kopírují díly Večerníčku. Berta s Ufíkem zažívají úžasná dobrodružství jako když ve školce během spaní usnula paní učitelka a Ufík z dveří, na kterých byl plakát moře, udělal kouzelné dveře, které vedly přímo na pláž. Nebo jak šla Berta se svými kamarády navštívit maminku ve Výzkumném ústavu hraček a z Ufíka se stal kouzelný bublifuk a vytvářel bubliny roztodivných tvarů.

Kniha je určená dětem od čtyř let. Trošku bych s tvrzením polemizovala, protože pro děti od čtyř let to opravdu není, řekla bych, že je to vhodné pro děti školního věku - za prvé proto, že malé děti potřebují jednoduché příběhy bez abstrakcí a fantasy prvků a za druhé jsou kapitoly dost dlouhé na to, aby udržely dětskou pozornost. Tento fakt mě trochu vadil, protože ne vždy se mi podařilo dítko zaujmout natolik, aby vydrželo poslouchat celou dobu.

Obrázky však byly velmi krásné a ty hodnotím velmi pozitivně - jsou velmi nápadité a někdy i přes celou dvoustranu, což velmi oceňuji.

Pokud máte doma již starší čtenáře, určitě se jim kniha bude líbit, protože těm je kniha spíše určená než malým čtenářům.

Komentáře (0)

kniha Berta a Ufo recenze