Vaše největší obavy se naplní

recenze

Popravčí (2013) 5 z 5 / AndyK
Popravčí

Moje třetí knížka tohoto autora. Už potřetí jsem hltala slovo za slovem a potřetí ponocovala, protože zkrátka nejde jen tak přestat číst. Chris Carter je dokonalý! DOKONALÝ! Vážně se netěším na ten okamžik, kdy budu muset na další jeho knihy čekat...

Představte si, že někdo využije vašeho největšího strachu, aby vás mučil. Aby vás dokonale ochromil a vyděsil k smrti. Přesně to dělá vrah tohoto příběhu, Popravčí. Vaši noční můru zhmotní v mrazivou skutečnost. Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia jsou povoláni k případu mrtvého kněze. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o rituální vraždu. Když se najde další tělo, zohavené takovým způsobem, že to otřese i těmi nejzkušenějšími policisty, nic neukazuje na to, že by se jednalo o oběť stejného pachatele. Alespoň do té doby, než objeví číslo na jejích zádech. Ano, vrah si své vyvolené čísluje. Je jeho výběr zcela náhodný, nebo není? A proč je způsob provedení tak odlišný? Nepotrvá dlouho a detektivové brzy získávají odpovědi na všechny otázky. Povede se jim ale odpovědět na tu nejzásadnější? Kdo je vrah?

Tentokrát na vyšetřování nejsou Robert a Carlos tak docela sami. V příběhu se objevuje jistá dívka, která tvrdí, že má určité vize. Vize, které zcela jistě souvisí s případem. A není možné, že by si je vymyslela. Robert dívčiny obavy nebere na lehkou váhu a cítí za ni odpovědnost, chce ji chránit. Mollie má za sebou těžkou minulost a její vize nejsou to jediné, co jí nahání hrůzu. Před něčím utíká. Její příběh je takovou druhou linií knihy a celé vyprávění krásně doplňuje.

Chris Carter vás opět zcela vtáhne do děje. Píše takovým stylem, že se ani vteřinku nebudete nudit a zvědavost jen poroste. S každou stránkou budete více a více napnutí a budete trnout hrůzou nad tím, co dalšího si vrah pro své oběti nachystá. Při popisu vražd vám bude naskakovat husí kůže.

Rozhodně si Popravčího přečtěte, nebudete zklamaní!