Vandraren

recenze

Vandraren (2015) / Marselle
Vandraren
Mladík jménem Vandraren, se jednoho dne rozhodne opustit svoji rodnou vesnici, aby poznal svět. Možná chce jen poznat, jak to chodí jinde, možná chce zmoudřet a dospět. Putuje dlouho sám a jen tak přemýšlí, co kde asi čeká a občas mu myšlenky zabloudí k jeho domovu.
Po dlouhé cestě najednou potká náhodného kolemjdoucího jménem Flyktiga, takže nemusí putovat sám. Vandraren má ještě jednoho společníka na svých cestách, a tím je šaman Houbička z jeho rodné vesnice, který díky svým lektvarům z hub umí přenášet svou mysl, a tím pádem může být s mladým poutníkem téměř neustále.
Putují dlouho a jejich cesta je plná různých kouzel a temných sil. Náhle se ocitnou v lese Prokletí, kde potkají královnu Gladu. Ta je pozve na svůj hrad a vyslechne si jejich příběh. Než si ověří, zda je jejich příběh pravdivý a nejedná se o další zvědy, nechá Vandrarena a Flyktigu zavřít do vězení. Jaké je to překvapení pro Vandrarena, když zjistí , že v cele není sám a dozví se, že na lůžku leží kostlivec jménem Grimmur, který je nesmrtelný a kdysi býval loupežníkem, žoldákem i nájemným vrahem.
Glada se přesvědčila, že příběh, který vyslechla je pravdivý a tak oba zajatci byli propuštěni a směly využívat všech výhod hostů na hradě.
Vandraren se od moudrých mágů naučil používat svou hůl, která v sobě skrývá neskutečnou sílu.
Této moci brzy využije při souboji s Grimmem a jeho pomocníky.
Když už to vypadá, že je v boji vše ztraceno a šance na výhru žádné nejsou, podaří se královně Gladě dostat k Vandrarenovi a dát mu polibek plný lásky, který zlomí každou kletbu a zlá kouzla....

Komentáře (0)

kniha Vandraren recenze