Václav Klaus důkladně píchl do nedotknutelného liberálně-demokratického vosího hnízda!

recenze

Sebedestrukce Západu (2020) / JanH
Žijeme v osudové době, kdy se rozhoduje nejen o naší budoucnosti, ale i tom, zda režim, který z tohoto zásadního střetnutí vzejde, bude znamenat definitivní stadium společensko-politického vývoje. Mnozí si to bohužel neuvědomují, ale případné vítězství liberálně demokratických fanatiků by znamenalo nástup diktatury, jakou historie ještě nepoznala, navíc bez sebemenší možnosti návratu ke svobodnému životu. Byl by to vpravdě „konec dějin“ – ovšem úplně jiný než si představoval Fukuyama. Prostředků k pacifikaci občanů by díky špičkovým technologiím měl totalitní stát tolik, že veškerý odpor by byl marný. Už teď (a to ještě nejsou u moci) můžeme dobře vidět, jaké metody liberální fašisté používají. Politická korektnost, ostrakizace lidí s „nesprávnými“ názory, cenzura sociálních sítí, protěžování aktivistů bez politického mandátu do nejrůznějších funkcí ve státních institucích, pronikání nevládních organizací a tzv. neziskovek do řízení ministerstev (např. resort školství je již prakticky úplně ovládán spolky typu Člověk v tísni a propagátory LGBT sexuální „výchovy“) – to všechno se děje již dnes a není nijak obtížné odpovědět si na otázku, jak by si noví vládci počínali po „uchopení moci“.
Určitou protiváhou těchto snah jsou knihy, které na zmíněná nebezpečí poukazují. V poslední době jich vyšla celá řada – jmenujme alespoň Prolomení hradeb Petra Hampla, Proč islám nesmí do Evropy (Klára Samková) či z němčiny přeložené bestsellery Teror ctnosti a Německo páchá sebevraždu (Thilo Sarrazin). Sebedestrukce Západu je další z těchto mimořádně aktuálních a přečteníhodných publikací, které by si měl prostudovat každý, kdo si nechce vytvářet vlastní názor pouze z toho, co mu naservírují mainstreamová média.
To, co vidíme v dnešní Americe (kde prakticky již probíhá hybridní občanská válka) a západoevropských zemích, je revoluce ultralevičáckých bojůvek, materiálně a mediálně podporovaných a řízených šedými eminencemi v pozadí. Skrývajíce své úmysly za hesly o svobodě a lidských právech, usilují tito lidé o pravý opak, tj. o odstranění skutečné demokracie a její nahrazení demokracií liberální, která (jak bylo uvedeno výše) má ovšem všechny atributy totalitarismu. Kniha Václava Klause je mistrnou analýzou tohoto nebezpečného vývoje a podle mého názoru jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co bylo u nás v posledních letech na téma sebedestrukce kdysi svobodné západní civilizace napsáno.
Je nanejvýš chvályhodné, že tento varovný a prorocký hlas zaznívá. Utěšovat se tím, že nás se dění na současném Západě netýká, protože jsme celkem nedávno zažili komunismus a dáme si tudíž pozor na každého, kdo by do něj společnost zase rád vrátil, je mírně řečeno naivní. Vyrůstá nová generace, jež snadno sedá na vějičku „odborníků“, kteří přetvořili školní osnovy na indoktrinaci mladé generace multikulturalismem, genderismem, homosexualismem a mnoha jinými podobně úchylnými –ismy, takže školy produkují zapálené havloidní svazáky, připravené budovat liberálně demokratický ráj tím horlivěji, čím víc si neuvědomují svou roli užitečných idiotů ve službách Soroše a jim podobných. Je jen otázkou času, kdy tito eurohujeři převezmou štafetu a přetvoří naši pořád ještě obyvatelnou vlast na území zamořené jedy zvrácených ideologií.
Jakkoli podepisuji všechno, co Václav Klaus napsal, v jedné věci zastávám odlišný názor. Bývalý prezident se domnívá, že ještě stále existuje naděje na záchranu přirozeného světa, já však mám za to, že Rubikon již byl překročen a dezorientovaná a zastrašená společnost se nezmůže na účinnou obranu. Vidím sice některá pozitiva (např. ideologizace školství narazila na odpor mnoha rodičů, kteří se sdružili ve Výboru na obranu rodičovských práv či ve facebookové skupině Rodiče proti indoktrinaci dětí), ale to jsou spíše výjimky. Všude vládne lhostejnost a apatie a mlčí i Církev, od níž bychom právem očekávali jasná a nedvojsmyslná slova k současné situaci...
Když před časem vyšlo Prolomení hradeb Petra Hampla, zavládlo mezi exponenty pražské kavárny takřka zděšení a na autora se sesypala lavina nenávistných útoků. V případě Sebedestrukce Západu očekávám podobnou reakci, což je pro každého normálního člověka jasným signálem, že se jedná o výjimečnou a přelomovou knihu. Snad jsem touto recenzí alespoň trochu přispěl k tomu, aby si ji lidé přečetli.

kniha Sebedestrukce Západu recenze

Gambit12

siena: Nemyslím si, že prosazuji nějaké myšlenky mimo hlavní proud, natož extrémní. Ale souhlasím s Vámi, že v ČR není zatím politická atmosféra vhodná k jejich prosazení. V podstatně tu neexistuje silná pravicová strana. Mým předobrazem je Polsko a Maďarsko. Na Slovensku oceňuji vládní stranu SME rodina a některé osobnosti v OLANO.
Můj základní volební model je zhruba takovýto (samozřejmě je třeba brát v potaz případné koalice a další kritéria):

Volitelné: ODS, Trikolóra, Svobodní
V mezích přijatelné: ANO, SPD, KDU- ČSL
Přijatelné v krajních mezích a pouze jako menšinový koaliční partner: ČSSD
Nevolitelné: STAN, TOP 09
Absolutně nepřijatelné: Piráti, KSČM

siena

Gambit12, jako voličku, která stojí v opozici k myšlenkám, které tu předkládáte, by mne mohlo jen těšit, ta marnost, s kterou se snažilo podobné prorazit. Ale netěší mne to, dost těžko může, a nemělo by nikoho. Jak jsem napsala, cílí se jen na to nejspodnější, co v lidské povaze je. A to všechno v době, kdy mnozí z nás se mohou, a mnozí určitě, ocitnout na té druhé straně pomyslné barikády, kteří budou potřebovat opravdu pomoci s nejzákladnějším, co k živobytí je potřebné. A je hrozná představa, že tu jsou politici, jejich voliči a podporovatelé, kteří s nulovou empatií stále dokola vytahují podobné argumenty, jako pan Bendl a Železný...

Gambit12

siena: Volby do krajů jsou silně zavádějící jako teoretický model voleb do PS příští rok. Volby do Senátu jsou samostatnou kapitolou. Výmluvným ukazatelem je volební účast. Stačí porovnat letošní počty s těmi do PS 2017. Babiš měl údajně vysát své koaliční partnery, ale jen voličů ANO nepřišlo 900 000. Voličů ČSSD a KSČM v součtu 500 000. Největší úbytek na celkový počet měl Okamura, přes 360 000. Naopak Piráti, ten údajný nový lídr opozice, měli úbytek jen 200 000, STAN dokonce jen nějakých 90 000. V praxi to znamená, že voliči TOP 09, STAN a zejména Pirátů věří v koncept občanské společnosti a převážně chodí k volbám. Naopak voliči KSČM a SPD Senátem opovrhují a k volbám nechodí. A voliči ANO volby do krajů a Senátu považují minimálně za zbytečné. Ale chápu, že opozice a opoziční média se ze svého momentálního úspěchu snaží vydolovat třeba jen špetku příslibu lepších zítřků. Měl bych pro ně jeden příznačný "klausovský" termín: Optimismus ist Pflicht.
V dobách relativního klidu uprchlíci (spíš pouze uprchlíci) přestávají být tématem. Na tom i ztroskotala kampaň Vladimíra Železného na Znojemsku, který se vymezoval opravdu velmi tvrdě proti uprchlíkům. A je to taky tím, že protiimigrační politiku převzala většina tradičních politických stran nejen u nás, ale i v jiných státech.

siena

Gambit12, pro mne zvrácené je právě to, s čím přišel pan Petr Bendl. A jak se ukázalo, byla to i lež. A to nechci dělat obhájkyni zrovna straně Pirátské.
Nevím, ale my se dnes pohybujeme na velmi tenkém ledě. Obávám se, že nás nečekají žádné klidné a dobré časy. Těch, kteří se ocitnou na hraně chudoby, či pod ní, bude postupně přibývat. Dnes někdo sám mluví o tzv. nepřizpůsobivých, zítra se jím může sám stát. Proto mi přišla "reklama" pana Bendla neskutečná, bylo to demokratického kandidáta zcela nehodné, a obzvláště dnes, zcela nevhodné. A jsem ráda, že podobné "taháky", snad, přestávají zabírat...

Gambit12

siena: Souhlasím, že je třeba v politice dodržovat jisté zásady a že politický pragmatismus by neměl být bezbřehý. Ale to je otázka priorit každého z nás. Já například si nedovedu představit, že bych volil jakoukoliv stranu, která by nevyloučila koalici s Piráty. A to bude v dalších volbách problém, protože pokud se něco zásadně nezmění, tak matematicky to vychází velmi těžko, a možná poprvé budu volit místo opoziční strany jednu z vládních nebo neutrálních stran, i když se sebezapřením.
S cílením na to údajně nejprimitivnější bych rozlišoval dva stavy. Stav, ve kterém existuje přímá hrozba a stav bezčasí. V tomto souhlasím s kampaní Petra Bendla v Kladně, protože pokud existuje pravděpodobnost, že bude zvolen člověk, který souhlasí s přijímáním uprchlíků do ČR a dokonce vyjadřuje nebo vyjadřoval souhlas s povinnými kvótami a zastává takovéto opravdu silně zvrácené názory, je třeba na to upozornit. Což se také stalo, a pokud vím, tak Bendl uprchlickou kartu v prvním kole nevytahoval.

siena

Gambit12, onou slušností není jen nepoužívání vulgárních výrazů, k tomu patří i jisté charakterové vlastnosti. Nakonec, i politický pragmatismus, samozřejmě zcela regulerní prostředek v politice, by měl mít své hranice. Pak se už, dle mého, jedná o jisté zařízení bez dna. A už vůbec slušnost neznamená, nějakou slabost. Alespoň pro voliče, kteří si v tom, výše zmíněném zařízení, nelibují. A je pak také na politicích, aby jisté normy udržovali a nevyužívali, necílili, jen na to nejprimitivnější, omlouvám se za ten výraz, co v lidské nátuře existuje.

Gambit12

siena: Nikdo nikomu nebere právo na názor, ani na shromažďování. Ale od určitých aktivit Milionu chvilek se distancovala i opozice viz trhání ústavy, kritika Maďarska a Polska (v tomto případě i Šafrovo Rudé Forum) a vyhrožování pokud bude Křeček zvolen ombudsmanem. Kádrování členů Rady ČT v Českém rozhlase. Minář mluví v souvislosti s demokracií o tyranii většiny. Ať klidně existuje občanská společnost (ačkoliv nejsem jejím zastáncem), ale spolek nazývaný Milion chvilek pro demokracii by se měl spíš jmenovat Milion kverulantů, pokud ovšem ten milion dají dohromady. Na Letnou dostali sotva třetinu. Zastrašování a vyhrožování není forma protestu.
Nijak zvlášť politicky korektní nebyl ani ten Václav Havel, natož takový ne-konzervativec (jak by řekl Klaus) Schwarzenberg, který mimochodem před týdnem prohlásil, že Václav Klaus st. byl vždy slušný (v souvislosti údajného napadení Pekarové Klausem ml.). Nedávno jsem narazil na video myslím z roku 2010, ve kterém Miloš Zeman prohlašuje, že "naducaným papalášům je třeba rozflákat držku". Nemluvě o jeho dalších slovech už jako prezidenta. Od Klause jsem vulgární výraz neslyšel nikdy. Sarkastický ano, proč ne. Oproti Thatcherové je to ale Mirek Dušín. Navíc slušnost sama o sobě nevede k nadprůměrným volebním výsledkům, o tom by mohl povídat asi jediný člověk na světě, který maluje pokoj v obleku, Petr Fiala.

siena

Gambit12, zbytečné cokoliv říkat, ale přesto. Že máte vysokou školu, ještě neznamená, že patříte k nějaké elitě. Ono se vzděláním, musí jít ruku v ruce, jisté chování. Což je cosi, co, nejen pan Václav Klaus postrádá, ale evidentně to nic neříká ani vám. Pan Petr Pithart není atletické postavy, ale je to člověk, který má vzdělání, který má slušné a kultivované vystupování, který nemá zapotřebí druhé vysmívat, přezírat, jak činí pan Václav Klaus. Jak to nakonec dělá celý svůj život.

Víte, ještě tu, a jak jsem psala, ještě snad chvíli ani nebude, není doba, kdy, vy, či IVK, či nějaká komise, o kterých tak rád přemýšlíte a ustanovujete, bude rozhodovat, co je legitimní a co není. Ještě tu stále funguje jeden z pilířů právního státu, soudnictví, které jediné rozhoduje, či je cosi dle zákona, či není. A všechno ostatní, co není ukotveno v zákoně, je tzv. občanská společnost, samostatné a svobodné jednání lidí, kteří se nemusí někam chodit ptát, jestli si mohou cosi myslet a říkat to nahlas. Že komunisté označují tyto lidi za fašisty, nacisty, stejně jako tak děláte vy, stejně, dělají narážky na to, co kdo má za oblečení, už je jen smutnou ukázkou toho, až kam se ten český "konzervatismus" dostal. I když, on tam byl možná od samého počátku, jen se nyní už přestal přetvařovat...