V ten moment si připadali nekoneční

recenze

Ten, kdo stojí v koutě (2012) / Klára11
V ten moment si připadali nekoneční
Charlie byl samotář. Doslova ten, kdo stojí v koutě. Svůj první rok na střední vypráví pomocí dopisů ,,kamarádovi''.

Když přišel na střední, byl úplně sám. Nikdo se s ním nebavil. Jednou navštívil školní zápas a život se mu změnil, protože potkal přátele. Opravdové přátele. Každý měl svým způsobem nějaké tajemství. Vtipný Patrick skrýval, že je gay. Jeho krásná nevlastní sestra Sam dostala polibek už v sedmi letech od šéfa jejího táty. Charlie trpí depresemi, protože mu v dětství na jeho narozeniny umřela milovaná teta. Společně s Patrickem a Sam začal poznávat svět a trochu žít.

Během prvního ročníku a stránek, které mi proklouzávaly mezi prsty, se Charlie poprvé zamiloval, rozešel se s přítelkyní, šel na párty, kde zkusil drogy, na chvíli se odloučil s Patrickem a Sam a nakonec se s nimi musel i rozloučit, protože nastupovali na vysokou školu. A pro Charlieho nastala nejhorší doba. Zase byl sám. Měl hrozné sebevražedné úmysly, skončil v léčebně. Asi i proto, že si vzpomněl, co mu prováděla jeho teta- tuto část svých vzpomínek měl skrytou hluboko v mozku. A kvůli smutku si vzpomněl. Rodiče z toho byli zdrceni. Charlie se naštěstí po několika týdnech vrátil zpět do života.

,,And in that moment, I swear we were infinite.''

Charlieho mi bylo od začátku jistým způsobem líto. Byl tak sám.... Ale potom na scénu naštěstí přišel milý a vtipný Patrick a hodná Sam, kteří si ho vzali pod svá ochranná křídla.

Stránku po stránce jsem sledovala, jak se Charlie více a více sbližuje s jeho novými přáteli a začíná si užívat života. Moc mě mrzelo, že se Charlie a jeho přátelé na chvíli odcizili, ale pak se naštěstí vše spravilo.

Konec, musím říct, jsem vůbec, ale vůbec nečekala! Bylo mi Charlieho moc líto a na stránku možná ukápla i slza. A také jsem měla pusu dokořán, to je jasné.

Charlieho malá tajemství je opravdu nádherná, silná a chytrá kniha. Zase nemůžu napsat nic jiného, než že ji doporučuji. Nejradši bych tuhle knihu doporučila všem lidem na světě, aby si jí každý přečetl. Je to ,,poklad'', který se mi velmi líbil.

,,So, this is my life. And I want you to know that I am both happy and sad and I'm still trying to figure out how that could be.''

Komentáře (0)

kniha Ten, kdo stojí v koutě recenze