V pasti manželské pasti

recenze

Manželská past (2014) 3 z 5 / Morsie
Manželská past

Když se objevila Manželská smlouva, dostala jsem se k ní ani nevím jak. Začetla jsem se a byla spokojená. Je tedy proto jasné, že jakmile vyšla její mladší sestřička Manželská past, bylo jen otázkou času, kdy si ji pořídím.

Musím se přiznat, že jsem se ale trochu bála. Měla jsem obavy, že knížka nebude tak dobrá, nebo že bude stejná – já se vždycky bojím, že mě nová kniha zklame! K čertu! Ale zároveň jsem byla opravdu hodně zvědavá. A i když romantická literatura není úplně můj šálek kávy, Jennifer Probstovou jsem si prostě oblíbila. A jako skoro vždycky, i teď byly moje obavy jen planým poplachem. Manželská past je skvělá. Řekla bych, že je dokonce lepší, než její starší předchůdkyně. No a ta jedovatě zelená obálka? Ta mluví sama za sebe – očekávat můžete ledacos.

Hrabě Michael Conte a Maggie Smithová. Povědomé že? No staří známí z Manželské smlouvy Alexy a Nicka. Michael se musí vypořádat s rodinnými problémy, které vyřeší pouze tím, že se ožení. To není nejlepší bilance. Zvlášť ne pro něho. Potřebuje sehnat ženu, která bude předstírat jeho zamilovanou manželku. No, potřebuje ji celkem rychle. Někoho loajálního a spolehlivého. Ostatně ona dotyčná z toho nevyjde špatně. Maggie, Nickova sestra a Alexyna nejlepší kamarádka, se k téhle práci nakonec uvolí. Ale jen za těch podmínek, že se Michael bude držet dál od Alexy. Vypadá to, jako by se do ní zakoukal. A to Meggie nehodlá tolerovat! Nenechá zničit manželství svých nejbližších lidí.

A tak se náš nový zamilovaný páreček sebere a vydává do Itálie za Michaelovou rodinou. Pro Meggie to znamená mnoho nových rozporuplných pocitů. Itálie je krásná zemně, přesto se Meggie necítí ve své kůži – Michaelova rodina je až moc vznešená. A co teprve, že je nucena být s ním dnem i nocí. Z toho nevzejde nic dobrého!

Pro mě je asi nejpoutavější postavou pan hrabě. Je to prostě ztotožnění muže, kterého musíte milovat pro jeho ne úplně nejlepší vlastnosti. Je rozporuplný, je záhadný, je svůj. Miluje svou rodinu a pro tu je ochoten obětovat hodně, jeho srdce je hluboké a vroucí, přesto nosí jakýsi štít a žádné ženě se nikdy neotevřel. Možná by se dalo říct, že zatím nenašel tu pravou. Michael je krásný, inteligentní – ženám se z něho podlamují kolena. Já jsem si ho ale neoblíbila pro jeho sexappeal, mně imponuje jeho niterná zranitelnost. Kterou ovšem dobře maskuje.

I když je asi od začátku jasné, jak kniha dopadne, i když je svým způsobem podobná své starší sestře, nijak to Manželské pasti na atraktivitě neubírá. Je to čtivý, skvěle propracovaný příběh, plný vyspělých a neplacatých postav. Nechybí mu šmrnc ani spád a pro mě je tu jako bonus fakt, že se část příběhu odehrává v Itálii. V krásné zemi, která dokresluje romantický podtón celé knihy.

Na své si přijdou ale i sexuální fanoušci, mnoho scén je celkem peprných. Přesto ale kniha nepůsobí prvoplánově, ploše, samoúčelně a ani lacině. Manželská past je hluboký příběh o cestě za poznáním sama sebe, svých skrytých tužeb a vlastností, i za samotnou podstatou lásky.

Jak jsem psala výše, Manželská past mě bavila víc než Manželská smlouva. Je to možná postavami, možná prostředím, možná tím, že už jsem tušila, do čeho jdu – nejspíš nakonec vším. Každopádně pro mě je Manželská past milým překvapením a skvělým doplňkem mé knihovny.