V pasti lží

recenze

V pasti lží (2018) / MMacicekk
V pasti lží
Hlavní hrdinkou je Cass Andersonová, učitelka, která teprve překročila třicítku, ale život se s ní nemazlil. Její otec zemřel již před osmnácti lety vinou autonehody, matka před dvěma lety. Matčině smrti však předcházela neustálá péče její dcery, neboť u matky propukla předčasně demence. Teď se zdá, že Cass začíná nový život. Je skoro rok vdaná, má skvělé přátelé a super kolektiv v práci. Jedné deštivé noci po rozlučce v práci nasedá do auta a rozhodne si cestu zkrátit lesem, kde je spousta zákrut a nezpevněná krajnice. Cestou potká osaměle stojící auto s ženou uvnitř, která, i když je bouře a tma, nedá najevo, že potřebuje něčí pomoc. Cass dojede v pořádku domů a na celou situaci zapomene. Druhý den však vyjde najevo, že na lesní cestě byla nalezena mrtvá žena, kterou někdo brutálně zavraždil. Cassiin život se vlivem dalších okolností převrátí naruby.

V pasti lží je mým druhým psychologickým thrillerem autorky B. A. Paris, kterou po jeho dočtení řadím mezi mé oblíbené autory tohoto žánru. Úspěšnou prvotinu Za zavřenými dveřmi jsem četla před časem a recenzi jsem na ni sepsala zde. Níže se dozvíte můj názor na knihu V pasti lží.

Musím pochválit autorčin styl psaní, který je nesmírně čtivý a její hrdinky vám ožívají přímo před očima. Knihu jsem přečetla v rekordně krátké době, a to jednoduše proto, že ji nešlo odložit. Autorka opět stejně jako v předchozí knize skvěle vykreslila hlavní hrdinku, která mně i tentokrát přirostla k srdci a já ji prostě fandila.

I když velice brzy nabudete jakéhosi podezření, autorka si s vámi skvěle pohraje a nakonec si nebudete jistí ani sami sebou. Takové knihy miluji a tentokrát mi nevadila ani jistá předvídatelnost už od samého počátku, která pozornému čtenáři neujde. Myslím si však, že právě pro předvídatelnost děje kniha neuspokojí náročnějšího čtenáře, který by mohl nabýt dojmu, že ho autorka o překvapivý moment připravila. V pasti lží tak může zavánět průměrností, ale zdání klame. Já jsem od tohoto psychothrilleru dostala přesně to, co jsem očekávala. Osobně musím říct, že jsem nadmíru spokojená.

Kniha V pasti lží je skvěle promyšlený psychologický thriller, který budete jen těžko odkládat, protože ve vás po celou dobu bude hlodat červíček pochybností, jestli je hlavní hrdinka opravdu blázen. Napadne vás spousta teorií, a teď bych správně měla napsat, že ani jedna nebude ta správná, ale spíše opak je pravdou. Zápletku není těžké odhalit, ale myslím si, že ve finále vás autorka dokáže překvapit. Se závěrem jsem byla spokojená, taktéž s konečnou satisfakcí.

Pokud bych měla srovnat autorčinu knihu Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, první zmíněná byla o chloupek lepší. Jsem nesmírně zvědavá na další autorčinu tvorbu, která je v plánu, neboť nedávno se nakladatelství Motto zmínilo, že již koupilo práva na autorčinu třetí knihu.

Nakonec nesmím opomenout pochválit úžasnou obálku, která zaujme čtenářovo oko na první pohled. Doteď se na ni nemohu vynadívat. Co se týče nálepky "TOP thriller", myslím si, že ji má kniha právem, ale pro mě nebyla vůbec směrodatná a na koupi knihy neměla žádný vliv.

Knihu doporučuji spíše nenáročným čtenářům psychothrillerů, kteří nemají v tomto žánru ještě tolik načteno. Tyto kniha nadchne a rozhodně překvapí. Náročnějším čtenářům doporučím se porozhlédnout radši jinde.

Komentáře (0)

kniha V pasti lží recenze